5.570 gösterim
5,29 viral puan

Çok sade bir yaşam: Minimalism Hakkında 5 Önemli İpucu

Sadelik az eşya , az kıyafet yeteri kadarı ile yaşama anlamına geliyor minimalizm aslında. Şimdi 5 maddede tam olarak ne olduğuna bakalım bu sadelik düşüncesinin.
MerakliYazar 18.10.2018 saat 12:57
 1. 1. “Sonsuz ihtiyacımız vardır”

  Kapitalist sitemin üzerine bina olduğu motto olan “sonsuz ihtiyacımız vardır” cümlesine karşı “bitmeyen isteklerimiz vardır” mottosunu kullanır minimalizm İsteklerimiz ve ihtiyaçlarımız arasında büyük fark olduğunu söyler minimalizm Yaşamımızı sürdürmek için ihtiyacımız kadarına sahip olmamız yeterlidir der.
 2. 2. “Hayatımızda her şeyin bir amacı olmalı”

  Teknoloji çılgınlığı ile birlikte yaşamımızı ele geçiren tüketim alışkanlıklarımıza karşı cephe alan bir yaklaşım minimalizm Satın alınan ya da sahip olunan eşyaların amacının sorgulanması gerektiği en önemli maddelerindendir minimalizmin. Bir ayakkabı alırken ihtiyacını düşünme ve alırkenki amacını belirleme olmazsa olmazdır.
 3. 3. Huzur için yaşamak

  İnsanlar artık kendi için yaşamıyor. Daha fazla şeye sahip olmak daha çok tüketebilmek için yaşıyorlar. Vaktimiz daralıyor, tek yaptığımız daha çok çalışmak para karşılığında bir daha geri getiremeyeceğimiz zamanımızı satmak oluyor. Minimalizm sade yaşamı hedeflerken huzuru da hedefliyor.
 4. 4. Sadelik sadece ucuz olan değildir.

  Minimalizm sade olandır. Sade olan ucuz olan değildir. Verimli olandır der minimalist yaklaşım. Sefil bir yaşamı öngörmez minimalist yaklaşım. İhtiyacın kadarına sahip olduğun verimli bir yaşamı öngörür. Teknolojiye ve paraya esir olmamak asıl amaçtır.
 5. 5. “Less is more”

  Ne kadar az o kadar çok mottosu üzerine bina edilen bir sistemdir minimalizm Sonsuz bir döngüye girmek yerine bir adım geriye çekilip kapitalist sistemden çıkmak çok önemlidir minimalizm için.

  Minimalist örnekler için: https://bit.ly/2pZWI39
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 5 gösterim
 • Twitter: 11 gösterim

 • Toplam Viral: 73 gösterim
 • Toplam Seed: 1.052 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.445 gösterim
 • Viral Puan: 5,29