686 gösterim
9,40 viral puan

AliBaba'da Nasıl 'Bulunur' Olursunuz?

Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Alibaba'da kendinizi nasıl gösterirsiniz? Nasıl bulunur olursunuz?
MerakliYazar 15.10.2018 saat 10:06
 1. Üyeliğinizi oluşturdunuz, sitedeki rekabeti incelediniz, şirket tanıtımınızı yazdınız, sertifikalarınızı sergilediniz ve ürünleriniz için güzel fotoğraflar yüklediniz. Ama tüm burada bitmiyor.

  Çünkü bu işlemler potansiyel alıcının sizi bulmasına yetmiyor. Daha çok bulunduktan sonra güvenilir izlenim bırakmanıza yarıyor. Buradan sonra yapmanız gereken Alibaba.com’da ürünlerinizle ilgili kelime aramalarında mümkün olduğunca en üstlere çıkarmak.

  Bildiğiniz gibi, Alibaba.com Google ve diğer arama motorlarına içeriğini kapatmış durumda. Ürünler sadece alibaba.com sitesinde aranabiliyor.

  Bu hem avantaj hem de dezavantaj. Avantajı, Google’da üst sıralara yerleşmek için ayrıca uğraşmanıza gerek kalmıyor. Dezavantajı ise, çünkü Alibaba.com’un paralı üyelere torpil yapan sistemine uyum sağlamak için ekstra çaba sarf etmeniz gerekiyor.

  Alibaba.com, platformda aktif olan satıcıları arama sonuçlarında üstlerde çıkararak ödüllendiriyor. Aktiflikten kastımız, düzenli olarak üye girişi yapmak, sık sık yeni ürün girmek, var olan ürünleri düzenli olarak güncellemek gibi çabalar. Aktif bir üyeyseniz, eliniz mağazanızın üzerindeyse, ayda-yılda bir siteye giren ve sipariş var mı diye bakan rakibinize mutlaka fark atıyorsunuz.

  Alibaba.com’un chat aracını (online trademanager) sık kullanmanız ve potansiyel alıcıların size bu araç üzerinden kolayca ulaşması da mağazanızı platformun gözünde aktif hale getiriyor. O yüzden sizin zamanınız olmadığında bile, bir çalışanınızı bu konuyla görevlendirmeniz çok iyi olur.

  Konuyla ilgili Halkbank'ın kobi gelişim sitesinde detaylı bir anlatım bulmak ise mümkün: https://bit.ly/2OYR0wC
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 73 gösterim
 • Toplam Direkt: 609 gösterim
 • Viral Puan: 9,40