1.097 gösterim
9,30 viral puan

Yatırım Yapılabilecek 5 Alan

Bir ülkede vatandaş az ya da çok, bir şekilde ülke ekonomisi ile alakadar olur. Kimisi borcundan kimisi yatırım isteğinden dolayı ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşulları gözetmek ve bu koşullara uygun tavır geliştirmek zorundadır. Özellikle yatırım hedefleyen ve işlerini büyütmek isteyen vatandaşlar ülkenin mevcut durumunu ve gelecekte yatırımlarının filizleneceği bakir alanları bulmalıdır.
MerakliYazar 05.10.2018 saat 13:32
 1. 1. Çevre ve Geri Dönüşüm

  Sanayileşme ve mekanizasyonun artması ile oluşan artıkların azaltılması ve tahrip edilen alanların korunmasını sağlayacak birçok sektör doğacak. Geri dönüşüm ve çevre dostu üretim teknikleri ile ilgili sektörlerin önem kazanması ile birlikte bu sektörlere yatırım yapmak akıllıca olabilir.
 2. 2. Enerji ve Doğal Kaynaklar

  Ülkemizin nüfusunun artması ve daha birçok neden dolayı enerji ihtiyacımız devamlı artmakta. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda enerji sektöründe büyük ihtiyaç doğacaktır. Ülkemizin enerji ithal ettiğini de düşünürsek bu açığı kapatmak için enerji sektörünün başlı başına bir büyüme gerçekleştirmesi gerekir.Bu alanda da yatırım planlaması yapılması gerekir.
 3. 3. Otomotiv Yan Sanayi

  Sektörde bir küçük parça üreticisi olarak varız. Ayrıca bu sektörde dış ticaret fazla verdiğimiz yıllar olmuştu. Hala daha bakir alanları olan bu sektörde yatırım yapılabilir.
 4. 4. Savunma Sektörü

  Savunma sektörünün dünyadaki yıllık bütünlüğü yarısını karşılayan Amerika ile birlikte 1,3 trilyon dolar. Türkiye’nin Aselsan, Roketsan, Havelsan, Kale Savunma Sanayi gibi bazı şirketleri bu piyasadan pay almaya başladılar. Ama hala daha sektör çok bakir bu alanda yatırım mantıklı duruyor.
 5. 5. Bilişim sektörü

  Bilişim sektörü için bir dalganın son yıllarındayız aslında. bir sonraki dalga için bir 10 yıl daha beklememiz gerekebilir. Tamamen kreativiteye bağlı olduğu için bu sistem için de yatırım yapılabilebilir. Tabi bu kadar yatırım tavsiyesini verirken bu yatırımların yapılabilmesi için paraya ihtiyaç var. Birçok kredi imkanı sunan banka var. Kobiler için farklı krediler sunan Halkbank da bunlardan biri.Detaylar için: https://halkbankkobi.com....KOBI-Destek-Paketleri/244

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 118 gösterim
 • Toplam Direkt: 978 gösterim
 • Viral Puan: 9,30