315 gösterim
4,57 viral puan

E- Ticaret Kredisi nedir? Ürün ve Pazar Nasıl seçilir?

Günümüzde E-Ticaret dünyasına girmeden önce bilmeniz gereken bir takım bilgiler bulunmakta. Peki bu bilgiler nelerdir?
MerakliYazar 09.08.2018 saat 14:54
  1. Artık Alibaba gibi E-Ticaret sitelerde çokça kullanılmakta. Günümüzde e-ticaretin etkii oldukça büyük. E-ticaret yapan birisi için ilk ve en önemli soru ‘’Ürünü satacağım pazar nasıl olmalıdır’’ sorusudur. Bu sorunun cevabıyla birlikte hangi ürünü hangi pazara nasıl ve ne şekilde aktarmanız gerektiğini bilmiş olacak ve doğru pazarlama teknikleriyle birlikte E- Ticaret dünyasında iyi bir yere gelinebilir.

    Pazar araştırması yaparken ürün ve pazar seçimi hakkında birçok yol bulunmaktadır. Örneğin; arama motorları arasında sektör, ürün ve hizmet özelinde arama yaparak karşınıza çıkan sonuçları incelemek, sosyal medyada istek ve şikayetleri takip etmek, her ay daha popüler olan ürünleri incelemek ve pazardaki varlığı bu yönden ilerletmek daha mantıklı bir hareket olacaktır. Geleneksel bir yol olarak gözükse de etrafınızdaki kişilerin ihtiyaçlarını, yetersiz gördükleri şeyleri hizmetleri daha ortaya çıkarmak sizin ve pazara sunduğunuz ürünler için daha avantajlıdır.

    Pazardaki rekabeti daha iyi gözlemleyen kişiler ürünü daha kolay bir şekilde öne çıkar. Önemli olan girdiğiniz pazarda odak noktaya, ihtiyaca yönelik bir pazarlama yöntemi kullanmanızdır. Tabii ki E-Ticaret kredisi almadan önce nereden alacağınız konusu oldukça önemli. Bu konuda ülkemizde kredi veren bankalarda Halkbank, E- Ticaret kredi paketini bu sektöre atılmak isteyenlere sunmuş durumda.

Yorumlar

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 1 gösterim
  • Toplam Seed: 69 gösterim
  • Toplam Direkt: 245 gösterim
  • Viral Puan: 4,57