596 gösterim
5,96 viral puan

Hayatınızın En Kritik Karar Aşaması: Üniversite Bölüm Tercihleri

Eğer üniversite bölüm tercihlerinize hala karar veremediyseniz ve her yerde de tek tek tercih günleri reklamlarını görüyorsanız ve bunların pek de işinize yaramayacağını düşünüyorsanız, haklısınız.
MerakliYazar 27.07.2018 saat 17:28
 1. ·

  Çünkü her yerde aynı şeyler var ve çoğu aslında okul tanıtımı yapmak için sizi çağırıyor ve bunun siz de farkındasınız zaten. Fakat okuldan önce hangi bölümde okumak istediğinize karar vermelisiniz ki bu da zaten en ve esas önemli olan kısmı.
 2. ·

  Çünkü okuduğunuz bölüm sizin mesleğiniz. Okuduğunuz bölüm artık okul bittikten sonra ömür boyu sizinle kalacak olan diplomanız. O yüzden hayatınızın aslında en kritik kararlarından biri. Hayatınızın geri kalan kısmında mutlu olmanız için sevdiğiniz mesleği yapabilmeniz çok önemli.
 3. ·

  O mesleğe yatkın olup olmadığınızı bilebilmeniz, kendinizi ölçüp tartabilme olanağınızın olması çok önemli. İşte İbn Haldun Üniversitesi size şu anda bu imkanı sağlıyor. Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi adı altında yapılan etkinliklerle sosyal bilimlerden bir bölüm okumak istiyorsanız kararınızı en doğru şekilde verebilmeniz için her şeyi düşünmüşler.
 4. ·

  Uzman tercih rehberlerinin yön gösterimlerinin yanı sıra, bölüm hocaları ve düşündüğünüz alanın uzman isimleri, o mesleği yapanlarla birebir konuşma fırsatı bu zirvede. Ayrıca muhtemelen daha önce başka bir yerde görmediğiniz bölüm atölyeleri uygulamalarıyla derslerde neler göreceksiniz, bu bölüm size göre mi, sonrasında bu mesleği yapabilecek misiniz hepsini deneyimleyebilirsiniz.

  Söz konusu geleceğinizse bir denemeye değer.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 100 gösterim
 • Toplam Direkt: 495 gösterim
 • Viral Puan: 5,96