1.113 gösterim
11,97 viral puan

Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi

Günümüzde genel yargılara bakıldığı zaman sosyal bilimlere bakış açısı diğer alanlara göre daha farklıdır. Aileler genellikle çocuklarına ‘’doktor ol kızım, mühendis ol oğlum ‘’ tarzında yaklaşımlarda bulunurlar. 

YeşimYılmaz 04.07.2018 saat 14:33
 1. ·

  İbn Haldun Üniversitesi tarafından bu bakış açısını yıkmak amacıyla iki seneden beri Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi yapılıyor. Gelelim zirvenin genel amacına, toplumdaki sosyal bilimlere karşı oluşan genel yargıları yıkmak üzere kuruluyor. Bu zirvedeki diğer ana amaçlardan biri ise öğrencilerin seçecekleri bölümü deneyimleyerek bilerek, isteyerek mutlu bir hayata doğru yol almaları. Bu nasıl oluyor diye düşünürseniz? İlk duyulduğu zaman deneyimlemeyi tam olarak anlamayabilirsiniz.
 2. ·

  Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi geçen seneki katılımcıların üniversitedeki tercihlerini olumlu yönde etkilemiş. Zirvedeki atölyeler başta felsefe hukuk, psikoloji, medya ve iletişim gibi daha birçok alanda atölye seçenekleri sunuyor. Böylelikle öğrenciler gerçekten de ne istediklerinin farkına varabilecek ve doğru tercihle beraber başarılı bir hayata adım atacaklar. Tabii ki bu zirve atölyelerle de kalmayarak söyleşilerle de öğrencilerin profesyonellerle tanışmalarını sağlayacak.
 3. ·

  Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ndeki atölye aralarında ise Boğaz turu, stand-up gösterileri ve çeşitli aktivitelerde oluyor. Bu sınav stresinden bunalan öğrenciler için çok motive edici olabilir.
 4. ·

  Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ne dair detaylar

Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi ikincisi bu yıl 4-5-6 Ağustos 2018 tarihlerinde Grand Sheraton İstanbul Ataşehir’de gerçekleşecek. İlk iki gün atölyelerde uygulamalı eğitimler alıp istediğiniz meslek doğrultusunda karar vermenize yardımcı olacak faaliyetlerde bulunabilir, son gün ise profesyonellerle tanışıp aklınızda oluşan fikirleri tam olarak kesinleştirebilirsiniz. Küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse ise Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ne başvuru için son günü 20 Temmuz.

http://www.gelecegimsosyalbilimler.com/2018/

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 24 gösterim
 • Toplam Seed: 93 gösterim
 • Toplam Direkt: 996 gösterim
 • Viral Puan: 11,97