1.345 gösterim
12,81 viral puan

Evde Tasarruf Etmenizi Sağlayacak Küçük İpuçları

Bu öneriler hem size hem cüzdanınıza iyi gelecek!
SelfServis 14.06.2018 saat 13:09
 1. Dolar ve Euro ikilisinin başlarını alıp zirveye koştuğu günümüzde tasarruf konusu yeniden gündeme geldi ve artık kemerleri iyiden iyiye sıkmaya başladık bile. Sizde aşağıdaki ipuçlarını kullanarak tasarruf edebilirsiniz.
 2. 1.Tasarruflu Ampul

 3. Yeri gediğinde unutulup sabaha kadar yanan ampuller elektrik faturasının kolay yoldan şişmesini sağlayan aletlerdir. Yeni çıkan tasarruflu ampuller ile isterse ışık sabaha kadar açık kalsın %60’a varan bir tasarruf kazanmış olursunuz.
 4. 2. Elektrik Prizleri

 5. Unutulan elektrik prizleri de tasarrufun baş düşmanları arasındadır. Hele birde o prizin ucunda elektrikli bir alet varsa sizin haberini olmadan faturanız yavaş yavaş katlanmaktadır. Bunun önüne geçmek için evden çıkarken boştaki prizleri fişten çekmeniz veya direk prizden çekmek ay sonunda yüzünüzü güldürür.
 6. 3.Mutfak Giderleri

 7. Yarın yokmuşçasına yapılan mutfak alışverişleri ve sonrasında çöp poşetinin bozulan gıdalar ile dolması hem israf hem de ev ekonomisine ciddi zarar vermektedir. En ucuz meyve veya sebzenin 3TL olduğu günümüzde mutfak harcamasına dikkat etmek yine yüzünüzün gülmesine destek olurken cüzdanınızın zayıflamasına da engel olur.
 8. 4.Su Arıtıcısı

 9. Hazır mutfak giderlerinden bahsetmişken mutfak ile ilgili en büyük tasarruflardan biri de su arıtma cihazlarıdır. En ucuz damacana 10 TL bunu haftalık olarak en az iki kez alsanız bile aylık 60TL masrafını oluyor. Bunun yerine su artma cihazı tercih etmeniz hem doğal kaynaklara zarar vermemiş olursunuz hem de ekonominize ciddi katkı sağlamış olursunuz.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 105 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.228 gösterim
 • Viral Puan: 12,81