107.363 gösterim
2,84 viral puan

2000'lerin Başında Efsaneleşmiş Şimdi Unutulmuş Bilgisayar Alışkanlıkları

2000'lerde genç olup bunlardan en az birini görmemiş olan yoktur herhalde
YeşimYılmaz 12.07.2023 saat 12:20
 1. 1. Winamp

  Mp3 sitelerinden tek tek şarkıları indirip, muhteşem kaliteli bir sesle müzik dinlediğimiz bu uygulamayı kim unutabilir? o zamanlar sadece üye olup istediğimiz her şarkıya ulaşabileceğimiz siteler yok tabi. Klasör klasör şarkılarımızı kaydedip sonra dinleyebildiğimiz winamp var
 2. 2. Limewire

  Zamanında yasadışı olan her şeyin programıydı…Bir nesil şarkılarını, filmlerini, oyunlarını hep bundan indirdi. O yeşil logosunu görüp de duygulanmamak elde mi? Saatlerce bilgisayarımıza insin diye başında beklediğimiz o uzun geceleri kim unutabilir? peki istediğimiz şey indikten sonra yaşadığımız mutluluk ve yanlış şeyin indiğini farkettikten sonra yadığımız hayal kırıklığını bir daha ne için yaşadık?
 3. 3. İnternete Bağlanırken Çıkan Ses

  İnternete bağlanıyor olmanın verdiği mutluluk Adeta bir marş . O sesi duyduğumuzdaki heyecanı şimdi duysak yine yaşamaz mıyız?
 4. 4. İnternet Cafeler

  Okuldan çıkar çıkmaz gittiğimiz ilk yerdi. Yardımlaşmanın, eğlencenin oyun parklarının yeni adıydı internet cafeler. Bir dönemin unutulmaz cümleleri oldu “Masa 3’ü açar mısın?” ve “Abi 5 dakika daha uzatır mısın?”
 5. 5. Msn

  Msn’in kapanması çağımızın en üzücü olaylarından biri olmuştur kesin. Afili nickname’ler, laf sokmalı dinlediğin şarkıyı gösterebilmeler hep onun yeri dolmayacak özellikleriydi. Karşı tarafa titreşim atma özelliği vardı ki bir de en sık kullandığımız olayıydı. O kadar sıktı ki hatta “Bu kadar sık titreşim gönderemezsiniz” yazısı hala hafızlalarımızda.
 6. Alışkanlıklar değişti, elbette internet hızı da. Artık 1000 mbps hızında internet kullanabiliyoruz

  Bu hızı sizlere TurkNet GigaFiber sağlıyor. 1000 mbps upload ve download hızı ile oyun, dizi ve film keyfi en güzel haliyle yaşanıyor. Üstelik, ilk 6 ay 249,90 TL yerine 179,90 liraya.

  Ayrıntılı bilgi için: https://turk.net/
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1.112 gösterim
 • Twitter: 190 gösterim

 • Toplam Viral: 31.769 gösterim
 • Toplam Seed: 37.817 gösterim
 • Toplam Direkt: 37.777 gösterim
 • Viral Puan: 2,84