6.453 gösterim
7,25 viral puan

2000'lerin Başında Efsaneleşmiş Şimdi Unutulmuş Bilgisayar Alışkanlıkları

2000'lerde genç olup bunlardan en az birini görmemiş olan yoktur herhalde
YeşimYılmaz 05.06.2018 saat 17:20
 1. 1.

  Winamp

  Mp3 sitelerinden tek tek şarkıları indirip, muhteşem kaliteli bir sesle müzik dinlediğimiz bu uygulamayı kim unutabilir? o zamanlar sadece üye olup istediğimiz her şarkıya ulaşabileceğimiz siteler yok tabi. Klasör klasör şarkılarımızı kaydedip sonra dinleyebildiğimiz winamp var
 2. 2.

  Limewire

  Zamanında yasadışı olan her şeyin programıydı…Bir nesil şarkılarını, filmlerini, oyunlarını hep bundan indirdi. O yeşil logosunu görüp de duygulanmamak elde mi? Saatlerce bilgisayarımıza insin diye başında beklediğimiz o uzun geceleri kim unutabilir? peki istediğimiz şey indikten sonra yaşadığımız mutluluk ve yanlış şeyin indiğini farkettikten sonra yadığımız hayal kırıklığını bir daha ne için yaşadık?
 3. 3.

  İnternete Bağlanırken Çıkan Ses

  İnternete bağlanıyor olmanın verdiği mutluluk Adeta bir marş . O sesi duyduğumuzdaki heyecanı şimdi duysak yine yaşamaz mıyız?
 4. 4.

  İnternet Cafeler

  Okuldan çıkar çıkmaz gittiğimiz ilk yerdi. Yardımlaşmanın, eğlencenin oyun parklarının yeni adıydı internet cafeler. Bir dönemin unutulmaz cümleleri oldu “Masa 3’ü açar mısın?” ve “Abi 5 dakika daha uzatır mısın?”
 5. 5.

  Msn

  Msn’in kapanması çağımızın en üzücü olaylarından biri olmuştur kesin. Afili nickname’ler, laf sokmalı dinlediğin şarkıyı gösterebilmeler hep onun yeri dolmayacak özellikleriydi. Karşı tarafa titreşim atma özelliği vardı ki bir de en sık kullandığımız olayıydı. O kadar sıktı ki hatta “Bu kadar sık titreşim gönderemezsiniz” yazısı hala hafızlalarımızda. Bu güzel nostaljik özellik şu anda Bip denilen mesajlaşma uygulamasında hala yaşatılmakta.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 8 gösterim

 • Toplam Viral: 153 gösterim
 • Toplam Seed: 890 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.410 gösterim
 • Viral Puan: 7,25