1.809 gösterim
69,58 viral puan

Kolajen Takviyesi

En İyi Kolajen Takviyesi Kolajen, günümüzde adından sıklıkla söz ettiren hayati değer taşıyan bir proteindir. Kolajen için vücudun temel fonksiyonlarının yerine getirilmesini sağlayan bir protein diyebiliriz.
gbaweb 07.01.2019 saat 14:06
 1. 1.

  En İyi Kolajen Takviyesi
  Kolajen, günümüzde adından sıklıkla söz ettiren hayati değer taşıyan bir proteindir. Kolajen için vücudun temel fonksiyonlarının yerine getirilmesini sağlayan bir protein diyebiliriz. Kemik, bağ doku, cilt ve eklemlerde bulunarak organlara ve dokulara esneklik kazandırır. Özellikle dayanıklı ve sağlam olması vücut açısından büyük bir önem taşır.
  Kolajen, özellikle kadınların baş belası olan selülitin azaltılmasında yardımcıdır. Belli bir yaştan sonra cildin pek çok bölgesinde kırışıklıklar baş göstermeye başlar. Kırışıklıkları azaltarak yaşlanmayı geciktiren kolajen adeta kurtarıcı niteliğindedir. Ayrıca gözenekleri küçülterek cildi güzelleştiren ve gençleştiren kolajenin faydaları saymakla bitmez.
  Vücudumuz Kolajen Üretiyor Mu?
  Kolejen vücudumuz tarafından üretilebilen bir proteindir. Özellikle yiyeceklerden aldığımız aminoasitler kolajen üretimine katkıda bulunur. Ancak 30’lu yaşların başından itibaren çeşitli sebepler nedeniyle kolajen üretimi vücutta azalmaya başlar. Bundan dolayı da kırışıklıklar ve eklem ağrıları baş gösterir. Kolajen takviyesi alarak bu durumu yavaşlatmak ve iyileştirmek yapılan araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır.
  Günümüzde pek çok insan en iyi kolajen takviyesi almak için çeşitli araştırmalar yapar. Bu araştırmalarda bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Uzmanlar mutlaka onaylı ve garantili ürünlerin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Hidrolize edilmiş kolajenler yani peptid formunda olanlar tercih edilmelidir. Kolajenin içeriğine dikkat edilerek alerji durumu göz önünde bulundurulur. Ayrıca güvenilir bir markaya ait olan kolajen tercih edilmelidir. Bu durumda bizlere Supra Protein’in Beef Collagen ve Collagen Beauty Formula ürünlerini önermek düşer. Kolajen içeren gıda takviyesi bu ürünler kullanılmaya başlandıktan üç-dört hafta sonra etkisini göstermeye başlar. Minimum üç ay düzenli olarak kullanılmaları gerekir.
  Kolajenin klasik faydalarından yararlanarak eklem, kas kemik ve cilt yapılarında iyileşme sağlamak istiyorsanız Beef Collagen’i tercih edebilirsiniz. Böylece eklem ağrılarından kurtulabilir, kas gelişiminizi destekleyebilir ve cildinizin daha genç bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Her seferinde 10 gr kadar Beef Collagen tüketilmesi yeterlidir. Ancak özellikle tırnak saç ve cilt bakımı önceliğinizse bu amaç için üretilmiş Collagen Beauty Formula ürününü tercih edebilirsiniz. Bahsettiğimiz bu üründe kolajene ek olarak Hyaluronik asit, Biotin, Koenzim Q10, Vitamin E, B gibi her biri özel vitamin ve bileşenler cilt, saç ve tırnak bakımı için bir araya getirildi. Bu ürünleri kullanarak vücudunuzun kolajen ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Böylece yaşlanmayı geciktirip daha sağlıklı bir ömür sürebilirsiniz.
  kaynak: https://www.supraprotein....en-iyi-kolajen-takviyesi/
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 6 gösterim

 • Toplam Viral: 140 gösterim
 • Toplam Seed: 26 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.643 gösterim
 • Viral Puan: 69,58