548 gösterim
17,13 viral puan

Üreten Türkiye Buluşmaları Trabzon'dan Devam Ediyor

Üreten Türkiye Toplantıları ve Esnaf Lokantası Sohbetleri kapsamında Türkiye genelinde Esnaf ve KOBİ'lerle daha önce Bursa ve Samsun’da buluşan Halkbank’ın bu seferki durağı Trabzon oldu.
MerakliYazar 25.04.2018 saat 09:29
  1. Üreten Türkiye Toplantıları ve Esnaf Lokantası Sohbetleri kapsamında Türkiye genelinde Esnaf ve KOBİ'lerle buluşmaya devam eden Halkbank'ın yeni durağı Trabzon oldu. Çok sayıda firmanın katıldığı toplantıda adamlarının talep ve ihtiyaçlarını dinleyen Osman Arslan, Trabzonlu firmaların işlerini büyütebilmeleri için özel çalışmalar yaptıklarını belirtti:

    “Trabzon'un, her biri kendi sektöründe öncü konumda olan çok köklü firmaları bulunuyor. Bu işletmelerin, özellikle de tarım hayvancılık ve inşaat gibi stratejik sektörlerde faaliyet gösteren firmaların desteklenmesi tüm Karadeniz bölgesinin gelişimi için büyük önem taşıyor. Trabzon'da son 5 yılda ticari nakdi kredilerimizi 2 katına çıkardık Gayri nakdi krediler dâhil olmak üzere toplam ticari kredilerimizi 1,16 milyar TL'ye taşıdık.2017 yılsonu itibarıyla Trabzon nakdi ticari kredilerde yüzde 10.8, gayri nakdi kredilerde yüzde 10.6, toplam mevduatta yüzde 10.2 pazar payına sahibiz. Bu toplantıdan aldığımız notlarla çalışmalarımızı sürdürecek ve bölgedeki etkinliğimizi artıracağız.”

    Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, birçok sanayici ve KOBİ ile gerçekleşen Üreten Türkiye Buluşmaları’ndan sonra Trabzonlu esnaf temsilcileriyle öğle yemeğinde buluştu. Şehrin köklü esnaf lokantalarından Konakoğlu Lokantası’nda gerçekleşen ve yemek yazarı Mehmet Yaşin’in esnaf lokantalarının önemini anlattığı toplantıda Arslan, Trabzon'da 10 yıl önce 62 milyon TL seviyesinde olan esnaf kredi riskini, geçen yıl 316 milyon TL seviyesine taşıdıklarını söyledi. Trabzon'da 49 odaya kayıtlı 25 bin esnaf olduğuna dikkat çeken Arslan, Trabzon’da 7 binden fazla esnafın Halkbank müşterisi olduğunu söyledi.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 4 gösterim
  • Toplam Seed: 32 gösterim
  • Toplam Direkt: 512 gösterim
  • Viral Puan: 17,13