1.084 gösterim
19,02 viral puan

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi'nde Ortalık Karıştı!

Dün 5. bölümü ile erkanlara gelen Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisinde gerçekler ortaya çıktı!
MerakliYazar 18.04.2018 saat 14:47
 1. 4. Bölüm sürpriz bir şekilde bitmişti. Kafamızdaki soru işaretleri dünki bölüm ile biraz daha duruldu. Zağanos Paşa'nın Aladdin'in katili mi sorusu. Akşemseddin'in Şehzade Orhan'ı neden bıraktığı gibi sorular vardı. Aslında hepimiz konu özelinde biraz tahmin yürütmüştük ve beklediğimiz gibide çıktı.

  Zağanos Paşa Mehmed'e olan sevgisi yüzünden Aladdin'i öldürtü. Eğer o böyle birşey yapmasaydı Aladdin ve Çandarlı ekibi Mehmed'i katledeceklerdi.

  Akşemseddin olayına gelince o da Mehmed için serbest bıraktı Şehzade Orhan'ı çünkü İstanbul'un fethi Mehmed'e müjdelenmişti. Bunu bilen Akşemseddin'de buna göre bir hamle yapmış oldu.

  Dizide yine Mehmed'in zekası ile karşısındakini nasıl alt ettiğini net bir şekilde izledik. Bunun ilki Konsantinapolis'de esir olan MAra Hatun'un bilerek mührünü ters basması ve bunun sonucu olarak ikincisinide Zağanos Paşayı sözde yem olarak Bizans'a karışı kullandı ve Kontstantinos'un kardeşini esir düşürdü. Tam da bu sırada Çandarlı ve İshak Paşa'da amaçlarına çok yaklaştıklarını Zağanos ve Şahabeddin Paşa'yı derdest edeceklerini düşünürlerken Mehmed yine ters köşe yapmış oldu.

  Bölümde en duygu dolu sahne ise Melike & Mehmed arasında geçen sahneydi. Mehmed artık bir Sultan olduğunu Melike'nin yaptığının çocukluk olduğunu anlatırken, Melike dayanamadı ve aşkını itiraf etti. Mehmed cephesinde bu aşk karşılık bulur mu bunu ilerleyen bölümlerde göreceğiz ama Eleni ile MEhmed arasında bir şeylerin olma olasılığı daha yüksek görünüyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 57 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.019 gösterim
 • Viral Puan: 19,02