696 gösterim
18,32 viral puan

Mehmed Bir Cihan Fatih'i 4. Bölüm İncelemesi!

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizinide kafa karıştıran sahneler...
MerakliYazar 12.04.2018 saat 12:09
 1. 4. bölüm aksiyon olarak biraz düşüktü sanki ama genel olarak baktığımda kafamda soru işaretleri kaldı. Şehzade Alaaddin'i gerçekten Zağanos Paşa mı öldürdü? Orhan'ı Zağanos Paşa serbest bıraktı derken Akşemseddin neden Orhan'ı bıraktı gibi sorular var.

  Yürüttüğüm tahminlere göre tüm soruların cevapları Mehmed'e çıkıyor!

  Eğer Zağanos Paşa gerçekten Şehzade Alaaddin'i zehirlettiyse bunu kuvvetle muhtemel Mehmed'in tahta geçmesi için yapmıştır. Bunun dışında farklı bir olay varsa onu 5. bölümde görteceğiz. Diğer olay Akşemseddin'in Orhan'ı serbes bırakması... Buradaki olayı şu şekilde düşünebiliriz Akşemseddin bilerek bıraktı Orhan'ı. Eğer bırakmasaydı Zağanos Paşanın yaptığı şeyi söyleyecekti ve paşanın kellesi gidecekti. Paşa zaten Mehmed'in geçmesini istiyordu tahta.

  Birde Mara Hatun hadisesi var! En son Mara Hatun anlaşma yoksa evlilikte yok yarın atımı hazırlayın gideceğim dedi. Belliki Konstantinos Mara Hatun'u bırakmayacak ama Mara Hatun'un da kalmaya niyeti yok. Orhan tekrar kaçtı ve muhtemelen yine Bizans'a sığınacak! Sonrasında ise anlaşma gerçekleşmiş olacak gibi görünüyor tabi burada önemli olan Mehmed ne yapacak bu durum karşısında nasıl bir önlem alacak?

  5. Bölüm sağlam olacak gibi görünüyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 9 gösterim
 • Toplam Seed: 38 gösterim
 • Toplam Direkt: 649 gösterim
 • Viral Puan: 18,32