1.910 gösterim
33,51 viral puan

Mehmed Bir cihan Fatihi 2. Bölüm Yeni Fragman

Mehmed Bir Cihan Fatihi 2. bölüm için yeni fragman yayınlandı. Acaba yeni bölümde ne olacak?
MerakliYazar 26.03.2018 saat 11:32
 1. İlk bölümü oldukça beğenilen reyting sıralamasında üst sıralara yerleşen Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin ikinci bölümü için yeni bir fragman yayınlandı. İlk bölümün sonunda padişah koltuğuna oturan Mehmed’in gelecek bölümlerde neler yapacağını tarih kitaplarından az çok biliyoruz. Ama dizide bunlar nasıl sahnelenecek merak konusu.

  Ordusuyla birlikte Bizans’la karşılaştığı gözlenen Mehmed’in bir savaş başlatıp başlatmayacağını bilmiyoruz. Ama bir fikir sahibi olmak adına tarihte neler olduğuna bakabiliriz.

  Orhan Çelebi Bizans tarafından esir tutulan ve Osmanlı’ya karşı sürekli bir kışkırtma ve tehdit aracı olarak kullanılan biri. Orhan’ı salmamak karşılığında esir parası istiyorlar, ve sürekli bu paranın yetmediğini daha fazlasının lazım olduğunu söylüyorlar. Osmanlı aslında hem kardeş katline girmemek hem de Orhan’ın serbestçe dolaşıp halkın kafasını karıştırmaması için bu duruma göz yumuyor.

  Ama işler Mehmed’den sonra değişiyor haliyle. Alınamaz denilen bir şehri fethetmeye kafasını koymuş bir adam için bunlar sadece küçük detaylar. Tahta geçtikten sonra hem bu parayı vermeyi kesiyor hem de Bizans’la olan ilişkileri azaltıyor. Fethedip yok etmek istediğiniz bir ülkeyle ilişkilerinizi iyi tutmanız beklenemez zaten değil mi?

  Bilgisayar efektlerinin oldukça yerinde kullanıldığı, göz yormayan, gerçekçi savaş sahnelerinin olduğu dizide bakalım yeni bölümde ne olacak. Fragman yine ağzımıza bir parmak bal çalıyor. Salı akşamına kadar beklemekten başka bir çaremiz yok.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 17 gösterim
 • Toplam Seed: 57 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.836 gösterim
 • Viral Puan: 33,51