2.266 gösterim
16,30 viral puan

Mehmed Bir Cihan Fatih'i İzlemezsen Kaçıracağın 5 şey!

Hem oyuncuları hem yayın tarihi merakla beklnen dizi Mehmed Bir Cihan Fatih'i 20 Mart'ta izleyicileriyle buluşacak.
MerakliYazar 13.03.2018 saat 10:59
 1. 1. Kadro efsane bu kadro izlenmez mi?


  Ezel'den Karadayı'ya kadar birçok dizinin karizmatik başrol oyuncusu olan Kenan İmirzalıoğlu dizimizde başrol, ilk bomba buradan geliyor. Sultan Mehmed'i canlandıran İmirzalıoğlu fragmanlardaki heybetli görüntüleri ile bile dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken birde diziyi izlemeye başlasak, aman Allah!
  Çetin Tekindor'dan Büşra Develi'ye, Gürkan Uygun'dan Hazal Filiz Küçükköse'ye kadar birçok başarılı oyuncu, efsanevi karakterlere can veriyor.
 2. 2. "Etkileyici sahne efektleri" insanı dizinin içine çekiyor!


  Sultan Mehmed'in kılıç sahnelerinden, ordunun savaş sırasındaki hücum sahnelerine kadar tümünde mükemmel sahne efektleri kullanılıyor. Fragmanlardaki savaş sahnelerini gerçekçiliği ile yüreğimiz ağzımıza getirmedi mi?
 3. 3. "Sultan Mehmed'in sanatkar yönleri" herkese ilham kaynağı


  Sultan Mehmed'in sanatkar yönlerini dizide dolu dizgin göreceğiz! Mehmed Bir Cihan Fatih'inin sosyal medya sayfalarında da görüyoruz ki "Sultan Mehmed'e ait olduğuna inanılan defterdeki kuş tasvirleri" görüntüleri paylaşılıyor. Çizimlerde Sultan Mehmed'in yeteneği gözler önüne seriliyor.
 4. 4. Oyuncuların giydiği kostümler bir bakanı bir kez daha baktırıyor!


  Dizinin Sultan Mehmed'i Kenan İmirzalıoğlu'nun savaşa giderken taktığı miğferin ihtişamından, kadın oyuncuların giydiği şık kostümlere kadar hepsinin çok özenle yapıldığı besbelli! Standart bir kostüm deyip geçilmiyor, baktıkça baktırıyor!
 5. 5. Ve en önemlisi senaryonun nefes nefese olan sürecini kim kaçırmak ister ki...


  Daha önce fenomen “Behzat Ç.” dizi ve filmini yazan başarılı isim Ercan Mehmet Erdem “Mehmed Bir Cihan Fatihi” dizisinin yazarı. Tarihe sayfalarına altın harflerle yazdırmış bir padişah olan Sultan Mehmed'in zafere giden yol üzerinde yaşadıklarının anlatılacağı, her bölümünde nefeslerimizi tutacağımız mükemmel bir dizi bizi bekliyor!

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 139 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.117 gösterim
 • Viral Puan: 16,30