189.834 gösterim
3,19 viral puan

Atatürk Maltepe'de Sevdiği Şarkılarla Anıldı

Maltepe Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 79. yıldönümünde sevdiği şarkıların seslendirildiği özel bir konserle andı.
VeliEray 14.11.2017 saat 15:53
  1. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Maltepe Belediye Başkan Vekili Hasan Gökkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Melih Morsünbül ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  2. Atatürk'ün anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan konserde, 70 kişilik Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, şef Füsun Batum’un yönetiminde sahne aldı. Konserin birinci bölümünde, Atatürk'ün sevdiği Tatyos Efendi'nin "Uşşak Peşrevi", "Kimseler Gelmez Senin Feryad-i Ateş Barına", "Sevdiğim Cemalin Çünki Göremem", "Gitti de Gelmeyiverdi" isimli Türk sanat müziği eserleri seslendirildi. Koro, halk ozanı Kul Nesimi'nin "Ben Melamet Hırkasını Kendim Giydim" isimli eserini de Uşşak makamıyla yorumladı.
  3. Atatürk'ün çok sevdiği zeybek gösterisi de, büyük alkış topladı. Konserin ikinci bölümünde TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı Alp Arslan konuk sanatçı olarak sahne aldı. Konser, İzmir Marşı'nın seslendirilmesiyle sona erdi.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 66.001 gösterim
  • Toplam Seed: 59.549 gösterim
  • Toplam Direkt: 64.284 gösterim
  • Viral Puan: 3,19