1.971 gösterim
63,58 viral puan

POPMUNDO!

Uzun zamandır dünyada kendine sadık oyuncular bulabilmiş Popmundo dünyasına girmek çok kolay!
ecemmurphy 11.11.2017 saat 21:45
 1. ·

 2. ·

  Popmundo için uzun zamandır hem ülkemizde hem de yabancı ülkelerde sadık oyunculara sahip bir simülasyon oyunu diyebiliriz. Tek yapmanız gereken http://www.popmundo.com adresinden kayıt olmak ardından oyunun size önereceği ad soyad listesinden (hangi ülkeden/şehirden başlamak isterseniz o şehrin isim listesine göre) seçim yaparak Popmundo dünyasında yerinizi almak. Buna, Popmundo evreninde doğmak desek, yanlış olmaz. Oyunun ve forumların rehberliğinde hangi yeteneğe yada mesleğe ilerlemek size kalmış bir şey. Oyunun esas amacı, paralel evren oyunumuzda sahneleri sallayan bir yıldız olmak! Ama bu kariyeri seçmeyen ya da erteleyen oyuncular da bir hayli fazla. Bunun da en büyük nedeni oyunun içinde çok fazlı olması desek yalan olmaz.
 3. ·

 4. ·

  Peki nedir bu çok detaydan kasıt? Oyun müzik kariyeri yapma oyunu değil sadece demek oluyor bu! Nasıl mı?
  Oyunda siyasetten doktorluğa, din insanı olmaktan yargıçlığa kadar bir çok kariyer fırsatı var da ondan!
  Yeni başlayan Popmundo serüveninizde hangi yoldan başarılı bir karakter yaratacağınız sizin özgün iradenize kalmış kısacası.
 5. ·Müzik Kariyeri

  Oyunda başarıların ve ünlü olmanın en büyük sırrı şöhretinizin olacağını söyleyebiliriz. Fakat bu şıp! diye olacak bir şey değildir. Oyun gerçek zamanlı oynandığından, gerçek hayatta kendinizi geliştirdiğiniz gibi oyundaki karakterinizin gelişmesi de zaman alacaktır. Bu zamanının çoğu şarkı yazmak ve müzik kariyeri için gereken yeteneklerinizi tamamlamanızla geçecektir.

  Yani önce ekecek, sonra meyvelerini bir bir toplayacaksınız. Bu süre zarfında müzik kariyeri ile ilgili forumlarda araştırma yapabilir veya sizden önce bu kariyere yıllarını vermiş eski topraklardan yardım alabilirsiniz, neden olmasın?

  Şöhretinizi etkileyen en önemli unsur konserlerinizin kalitesi olacaktır. Konserlerde kullandığınız şarkıların kaliteli olması ve sahne atraksiyonlarıyla beraber sanatçı türü yeteneğinizi beş yıldıza fullemiş olmak sizin sağlam bir başlangıç yapmanızı sağlar.


  Yerel şöhretinizin yanı sıra bir de global şöhretiniz vardır. Tüm şehirlerdeki şöhretinizin bir ortalamasıdır ve geliştirmek çok büyük bir emek ister. Global şöhretinizi oyunun herhangi bir yerinde göremeyebilirsiniz, ancak, mutlaka duymuş olacağınız önemli bir faktördür.
 6. ·

 7. ·

  Bunlar benim son başarı sıralamalarım. Tv programları sanatçı kariyerim ile ilgili olurken, 64.000 zombi öldürdüğümü görmüş olmalısınız! Popmundo da gerekli envanterle patikalara girip zombi avlayarak hem oyun xpsi hem de zombi sayacımızı arttırarak başka bir başarı kazanma yoluna gidebiliyoruz. Oyundaki planlarınızı tıpkı gerçek hayatınızda ajandanıza not alır gibi düşünebilirsiniz. İki konser arası saat farkı uygun ise, patikaya girip zombi avlıyorum mesela, bunun gibi diyebiliriz.
 8. ·

  Ayrıca azimli bir doktor olarak 1000 hasta iyileştirdim.Bunun için önce Temel Tıp öğrendim ve bu yeteneğimi geliştirdim. Ondan sonra ilaç-iğne hazırlamak ve hasta karakterlerden kan alabilmek için farmakoloji gibi diğer doktor yeteneklerini öğrenip geliştirdim. Nasıl ki müzik grubu kurduğunuzda bir enstrüman çalıyorsanız, o enstrümana hakim olacağınız bir yeteneği çok iyi derecede bilmeniz gerekiyorsa (Temel Telli Enstrümanlar, Temel Üflemeli Çalgılar vb.) doktorlukta tıp yetenekleri, din adamlığında Temel Din gibi yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Bunun için başlangıç olarak kitap satın alabilir veya işe üniversitelerde öğrenci olarak başlayabilirsiniz.

  En üstte gördüğünüz başarı ise; oyuna son eklenen bir başarıdır. Burada amaç; Popmundo içinde müzik kariyerinin zirvesinde olan sanatçıların katıldığı müzik yarışmasında doğru tahmini yapmaktır. Yani festivallere henüz giremiyorsanız üzülmeyin, festivali kimin kazanacağına dair verilen tarihlerde kehanette bulunursanız bir başarı da siz kazanabilirsiniz.
 9. ·

  Festival, ya da müzik yarışmaları, bir eleme ve
  bir final aşamasından oluşmaktadır. Eleme aşaması, dünya çapındaki
  farklı şehirlerde yapılan birçok eleme yarışmasıyla gerçekleşir. Bir
  elemede yarışmak için tüm sanatçıların, onları daha düşük mevkideki
  ünlülerden ayıran belli kriterleri karşılamaları gerekmektedir. Bu
  elemelerden seçilen en iyi rakipler daha sonra, her festivalde farklı
  bir şehrin ev sahipliği yaptığı finalde yarışmaları için davet
  edilirler. Finalde herşeyiyle en iyi performans sahibi grup festivalin kazanını olur. Bu tabii bayağı emek gerektiren bir etkinliktir.
 10. ·VIP

  Oyunda Vip olarak bir çok ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. Belki sevdiğiniz bir insana blog yazmak veya forumda aradığınız şeyi arama kısmından viplere özel detaylandırarak! Evlenmeniz ve çocuk sahibi olmanız da eğer vip oyuncu iseniz size tanınan eğlenceli ayrıcalıklardan!
 11. ·

 12. ·Yola Çıkmak İçin Ne Bekliyoruz?

  Tüm yeteneklerinizden eminseniz, artık müzik kariyerine başlama adayısınız demektir. Hem başlamak yolun yarısıdır! Öyleyse güzel bir tur planı ve anlaşacağınız bir bar zinciri gerekmekte. Bunun için Türkçe Forumdaki ilgili başlıktan size bar sahiplerinin konser davetiyesi atmasını isteyebilirsiniz.
  Popmundo şuan 49 şehirden oluşuyor ve içlerinde Türk şehirleri olan İstanbul Ankara İzmir ve Antalya da var! Grubunuza alacağınız tur aracınızla bu şehirlerden başlayarak dünyaya nasıl bir star olabileceğinizi gösterebilirsiniz!

  Aklınıza takılan her hangi bir konu olursa, Türkçe Soru Forumu'nun yanı sıra oyundan bana da direkt mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz. Bunun için oyun ismim Katie Murphy (3167810)

  Popmundo'da karşılaşmak üzere. *
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 16 gösterim
 • Toplam Seed: 31 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.924 gösterim
 • Viral Puan: 63,58