658.983 gösterim
2,60 viral puan

Osmangazi’de Tiyatro Festivali

Osmangazi Belediyesi’nin düzenleyeceği ‘1. Meslek Tiyatroları Festivali’ başlıyor. Meslek tiyatrolarını şehirle buluşturan Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın kültür sanat hayatına da farklılık getirecek bir ilke daha imza atıyor. Festival kapsamında tiyatronun yaygınlaştırılması ve vatandaşın sanatla bütünleştirilmesi amaçlanarak geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.
SelimCan 03.05.2017 saat 15:02
  1. Akpınar Kültür Merkezi’nde gösterilecek oyunlar hafta boyunca ücretsiz olup hafta boyunca her akşam 20.00’da izleyicileriyle buluşacak. Meslek örgütleri, odalar, firma ve işyerleri çatısı altında faaliyet gösteren tiyatro toplulukları, Osmangazi Belediyesi ‘1. Meslek Tiyatroları Festivali’ ile Bursalı sanatseverlerle bir araya getirecek. 9-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde, Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu, Bursa Tabip Odası, Bursa Barosu, Bursa Bosch, İstanbul Bosch, Yazaki Gemlik ve UEDAŞ tiyatro toplulukları sahne alacak.

  2. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bu özel festivali düzenleyecek olmaktan dolayı heyecanlı ve gururlu olduklarını belirterek, “Bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz festivali geleneksel hale getireceğiz. Festivalin Bursa’nın kültür sanat hayatına da renk katacağı ve sanatın vatandaşa ulaşacağı bir organizasyon olacağını düşünüyorum. Şehirler için tiyatrolar, sanatsal etkinlikler çok önem taşıyor. Osmangazi Belediyesi olarak da sanatın her alanını desteklemenin bilincini yaşıyoruz. Bu yıl ilkini yaşayacağımız festivalin önümüzdeki yıl yarışma formatında gerçekleştirerek, ‘En İyi Yapım’, En İyi ‘Kadın Oyuncu’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dallarında ödül vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 499.454 gösterim

  • Toplam Viral: 212.156 gösterim
  • Toplam Seed: 253.300 gösterim
  • Toplam Direkt: 193.527 gösterim
  • Viral Puan: 2,60