320 gösterim
80,00 viral puan

PARÇALI TUVAL NEDİR?

Parçalı tuval; birden fazla tuval üzerine bütünleşik ya da ayrı ayrı resim çalışması yapılan bir resim aracıdır.
Tuval Satis 17.04.2017 saat 13:59
 1. Parçalı tuval; birden fazla tuval üzerine bütünleşik ya da ayrı ayrı resim çalışması yapılan bir resim aracıdır. Parçalı tuval modelleri üzerine amatör veya profesyonel resim severler yağlıboya, suluboya, keçeli boya, akrilik boya gibi resim malzemeleri ile çalışmalar yapabilmektedir. Tuval modelleri arasında yer alan parçalı tuvaller standardın dışında farklı tarzda resim çalışması yapabilmeye imkan vermektedir. Ayrıca parçalı tuval ile ev işyeri, ofis ve benzeri alanlarda duvar dekorasyonlarına farklı bir hava katılmaktadır.


  Kaliteli tuval kavramına uygun olması adına parçalı tuval satın alırken bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaliteli tuvali ortaya çıkartacak unsurlar ise tuval bezi ve tuval çerçevesidir. Kaliteli bir parçalı tuvalde, tuval bezinin %100 pamuklu ve astarlı beyaz bezden yapılmış olması gerekmektedir. Bazı üreticiler tuval fiyatları ucuz olsun diye tuval bezini naylon ve sentetik bezden yapmaktadır. Bu özellikte bir parçalı tuval satın almanız durumunda yapacağınız resim çalışmalarında çeşitli problemler meydana gelecektir. Çünkü naylon veya sentetik bezden üretilen tuvaller üzerine yapılan resim çalışmalarında tuvalin boyayı kusması, boyayı fazla emerek resmin arkasına geçirmesi veya resimde çatlama sorunları oluşmaktadır. Bu yüzden parçalı tuval satın alırken tuval bezinin kalitesine dikkat ediniz.

  Tuval satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli hususta tuval kasnağıdır. Tuvalleri meydana getiren tuval çıtaları oldukça önemlidir. Kaliteli tuval denildiğinde tuval çıtasının birinci kalite kurutulmuş keresteden üretilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca tuval çıtasının frezelenmiş olması da önemli bir husustur. Yine bazı tuval üretici firmalar parçalı tuval fiyatları ucuz olsun diye budaklı, kurutulmamış ve frezelenmemiş olan kerestelerden tuval üretimi gerçekleştirmektedir. Bu tip parçalı tuvaller maalesef kısa süre sonra kırılmakta, çatlamaktadır. Bundan dolayı parçalı tuval seçimlerinizde tuval kasnağı yapısına da dikkat etmeyi unutmayın.

  Parçalı Tuval Çeşitleri Nelerdir?

  Parçalı tuval çeşitleri içerisinde 2 parçalı tuval, , 3 parçalı tuval, 4 parçalı tuval ve 5 parçalı tuval modelleri bulunmaktadır. Ayrıca parçalı tuval çeşitleri parça sayısı haricinde boyut olarak da sınıflandırılmaktadır. Bu bağlamda parçalı tuval satın alırken küçük takım tuval, orta takım tuval ve büyük takım tuval modellerinden birini tercih etme şansınız vardır. Parçalı tuval çeşitlerini parça adeti ve büyüklüğüne göre farklı şekillerde kombin edebilirsiniz.Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 4 gösterim
 • Toplam Direkt: 304 gösterim
 • Viral Puan: 80,00