3.506 gösterim
9,50 viral puan

Melih Ağırbaş Uyuşturucuya Savaş Açtı

Kocaelide Geniş Bir Kesim Tarafından Tanınan Ve Yeraltı Dünyasındada Uyuşturucuya Karşı Açtığı Mücadeleler İle Bilinen Melih Ağırbaş Kocaelinin Darıca İlçesinde Uyuşturucuya Karşı Açmış Olduğu Savaş Neticesinde Bir Çok Genci Uyusturucu İlletinden Kurtarırken Sokak Torbacılarınada Göz Açtırmıyor.
gundem4141 13.04.2017 saat 15:49
 1. 1.

  Kocaelide Geniş Bir Kesim Tarafından Tanınan ve Sevilen Melih Ağırbaş Kocaelinin Darıca İlçesinde Uyuşturucuya Karşı Açmış Olduğu Savaş Neticesinde Bir Çok Genci Uyusturucu İlletinden Kurtarırken Sokak Torbacılarınada Göz Açtırmıyor.Mahalledeki uyuşturucu kullanımını yok etmek ve gençleri topluma kazandırmaya çalışan Melih Ağırbaş Ve Dostlarına Destek Verenlerin sayısı gün geçtikçe arttı. Darıcadaki gönüllü uyuşturucu savaşçılarına önderlik eden Melih Ağırbaş, geceleri sabahın ilk ışıklarına kadar mahalledeki uyuşturucu satıcılarına karşı mücadele ettiklerini söyledi. Melih Ağırbaş, sokaklarda uyuşturucu içen ve kendilerine zarar veren kişileri rehabilite ettirerek onları yeniden hayata kazandırmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini kaydetti.

  UYUŞTURUCU SATICILARINA GÖZ AÇTIRMIYORLAR

  11 aydır uyuşturucu satıcılarıyla mücadele ettiklerini belirten Ağırbaş, "Bu işe ilk olarak yaşadığımız ilçe Darıcadan başladık. Burada ciddi derecede işler başardık. Yaklaşık 30 kişiyi uyuşturucu illeti olan bonzai maddesinden kurtardık. Onları aramıza alarak gerek kendi yerlerimizde, gerek fabrikalarda, gerekse farklı konumlarda imkanları sağladık. Bu gençlerimizi, kardeşlerimizi spor faaliyetlerine yönlendirdik. Borçlarını üstlendik. Gücümüzün yettiği kadar yapılabilecek her türlü desteği sağlayarak toplumun iyi bir ferdi olarak yaşamalarını sağladık. Şimdilik buralardaki uyuşturucu kullanan yaklaşık 30 arkadaşımızı tespit ettik ve kendilerini bu illetten kurtarmak için gerekli çabayı gösterdik. Herkesin polisi kendi vicdanıdır anlayışıyla hareket ederek, hukuk çerçevesini aşmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehir dışından ilimize uyuşturucu sokmaya çalışan kişileri yakalayıp vicdan mahkemelerimizde yargılayıp cezalarını kestikten sonra polis ekiplerine teslim ediyoruz"diye konuştu.

  "SİZİN DE ÇOCUĞUNUZ BATAKLIĞA DÜŞEBİLİR"

  Bölgede yaşayan halka seslenen Ağırbaş, vatandaşları sağduyulu davranmaya davet etti. Ağırbaş, "Uyuşturucu içmiş ya da içen birisini görürse derhal polise ve bizlere bildirmeleri gerekmektedir. Bu mücadelemiz yalnız Darıca İlçesini kapsamıyor. İlk önce burada tecrübe kazanıp, buradaki bu illeti kullanan arkadaşlarımızı aydınlık günlere çıkardıktan sonraki ilk işimiz Kocaeli'nin diğer mahallelerine girmek olacak. Burada herkesin üzerine görev düşüyor bugün bir başkasının çocuğu uyuşturucu bataklığına saplanmış olabilir ama yarın bu sizin de çocuğunuz olabilir" dedi.

  Melih Ağırbaş Yaptığı Son Açıklamada İse uyuşturucu kullanan gençleri çok kötü durumlarda gördüklerini belirterek, "Gençlerimizin çok rezil bir şekilde sokaklarda bu halde olmasını istemiyoruz. Bu kardeşlerimizi elbirliği ile kurtarabilirsek bu illetten ne mutlu bize. Arkadaşlarımızla ciddi bir mücadele içerisindeyiz Kanımızın Son Damlasına kadar zehir tacirleri ile savaşacağız dedi.

  UYUŞTURUCU KULLANAN GENÇLER ŞİMDİ UYUŞTURUCUYA KARŞI MÜCADELE VERİYOR

  Mahalle halkının gayretleri ile uyuşturucudan kurtulan gençler de, sahibi oldu. Yaşadıklarını anlatan gençler uyuşturucuya karşı mücadele başlattı. 19 yaşındaki H.A, uyuşturucunun kötü olduğunu bırakınca anladığını belirtip, işe girip çalışmaya başladığını ve hayatının düzene girdiğini söyledi. 32 yaşındaki B.İ de, pişman olduğunu belirterek, "Uyuşturucu kullandığım için çok pişmanım. Abilerim sayesinde kurtuldum. Bu saatten sonra hiç bir şekilde bunu içmiyorum. İçenlerin de sürekli karşısındayım. Bundan sonra ben de abilerimle birlikte uyuşturucu içenlerle mücadeleye devam ediyorum. Bana imkanı sağladılar. Borçlarım vardı onları üstlendiler. Kimsenin uyuşturucu içmesini, zarar görmesini istemiyorum" diye konuştu.

  1,5 yıl uyuşturucu kullandığını anlatan S.K ise, 6 aydır uyuşturucuya karşı savaş verdiğini söyledi. N.K, "Sokaklarda gezerek kimsenin bu illeti içmemesi için çalışıyoruz. Bu illetten de kurtuldum. Bunu kimsenin içmesini tavsiye etmiyorum" dedi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 142 gösterim
 • Toplam Seed: 369 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.995 gösterim
 • Viral Puan: 9,50

İlgili Haberler