3.638 gösterim
15,89 viral puan

Üvey Olduğunu Düşünen Genç Babasını Bıçakladı

Bursa'da üvey evlat olduğu iddiasıyla babasını bıçaklayan genç, DNA testi istedi.
VeliEray 12.07.2016 saat 13:01
  1. Osmangazi ilçesi Alaaddin Mahallesi’nde meydana gelen olayda Mustafa A., üvey evlat olduğunu iddia ederek babası Mahmut A. (61) ile tartıştı. Mutfaktan bıçağı alan Mustafa A. (31) babasını 5 yerinden bıçakladı. Mahmut A. tedavi sonrası taburcu edildi. Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık Mustafa A.’nın yargılanmasına devam edildi.

    ‘Yakın akrabayı kasten öldürmek’ suçundan müebbet hapsi istenen sanık, "Akli dengem yerinde. Ben üvey evladım. Bunu çok iyi hissediyorum. Babamın bana karşı kötü davranmasının sebebi de bu. Olay günü kendisine, benim üvey evlat olup olmadığımı sordum. 'Hayır' dedi. Aramızda tartışma çıktı. Sonra yaşananlar ortada. Benim mahkemeden isteğim DNA testi yapılması. Öz mü yoksa üvey evlat mı olduğum ancak bu şekilde ortaya çıkar" dedi.

    Baba Mahmut A. ise, "Üveylik durumu söz konusu değil. Benim gerçek oğlum. Biraz psikolojik sıkıntıları var. DNA testi yapılmasını kabul ediyorum" diye konuştu. Duruşmaya katılan Mahmut A.’nın kızı ve oğlu da Mustafa A. ile öz kardeş olduklarını söyledi. Mahkeme heyeti, DNA testi yapıldıktan sonra sanığın müştekinin gerçek oğlu olup olmadığının belirlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Yorumlar

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 8 gösterim
  • Toplam Seed: 229 gösterim
  • Toplam Direkt: 3.401 gösterim
  • Viral Puan: 15,89