64.872 gösterim
2,55 viral puan

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'den Teröre Karşı Birlik İftarı

Vezneciler'deki terör saldırısında yaşamını yitirenlerin anısına, patlamanın yaşandığı caddede, iftar programı düzenlendi.
KemalEfe 14.06.2016 saat 19:20
 1. Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ev sahipliğinde Vezneciler Caddesi'nde düzenlenen iftar programına, patlamada şehit olan polislerin ve hayatını kaybeden vatandaşların yakınları, yaralananlar ve vatandaşlar katıldı.

  Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir hafta önce hain bir terör saldırısına maruz kaldıklarını ifade ederek,

  "O terör saldırısının hemen ardından burayı ziyaret ettiğimizde, böylesine bir sofranın oluşmasının talebini, buradaki esnaflardan aldık. Hatta esnaf bir gün sonra 'böyle bir iftar sofrası düzenler misiniz?' diye talepte bulundular. Biz üzerinden biraz zaman geçmesinin daha önemli olduğunu düşündük.

  Bu doğrultuda hedeflerine ulaşmak için terörü kullandıkları, terörizmi kullandıkları bir dönemden geçiyoruz. Biz bunun arkasında olan gerçek güçler dahil olmak üzere buna alet olan, buna maşa olan terörün kendisini de araçlarını da hepsini lanetliyoruz.

  Ramazan ayının bereketiyle inşallah dualarımızla, ibadetlerimizle bu terör belasından bir an önce kurtulmak için Allah’a dua edeceğiz. Vezneciler’deki saldırıda şehit olan polislerin ve vatandaşların yakınlarını da davet ettik. Ancak yaraları sıcak olması nedeniyle bir kısmı programa katıldı. Şu anda hastanede olan yaralılarımız var. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yaralıları, bugün tekrar ziyaret ettim. Onların bir an önce sağlıklarına kavuşması için de Allah’a dua ediyoruz ve inşallah da yakında sağlıklarına kavuşmalarını ümit ediyoruz. Durumları gittikçe iyiye gidiyor." dedi.

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 16 gösterim
 • Twitter: 11 gösterim

 • Toplam Viral: 10.299 gösterim
 • Toplam Seed: 25.453 gösterim
 • Toplam Direkt: 29.120 gösterim
 • Viral Puan: 2,55