3.737 gösterim
8,67 viral puan

Davutoğlu Rusya'ya Ukrayna'dan Seslendi: "Kırım Ukrayna'nın Parçasıdır"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ukrayna başbakanı Arseniy Yatsenyuk ile yaptığı ortak basın toplantısında Putin'e mesaj gönderdi.
VeliEray 15.02.2016 saat 13:54
 1. Davutoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

  "Rusya'nın Ukrayna ve Suriye'deki saldırgan tavrına karşı ortak bir tavrı benimsiyoruz. Rusya Hazar'dan attığını düşündüğümüz balistik füze ile Azez'de okul vurdu birçok çocuk hayatını kaybetti. Rusya rejim ve YPG Suriye'de insanlık suçu işliyor.

  Kazanım elde etmek için uluslararası hukuku açık bir şekilde ihlal ediyor.Rusya'nın buradaki kötü niyeti ortaya çıkıyor. Zaten Cenevre'den beri yaptıkları bu niyetin tezahürüdür. BM kararlarına göre insani yardımın açılması ve ateşkesin sağlanması gerekiyordu. Ama son Cenevre görüşmelerine kadar bu gerçekleşmedi ve başarısızlıklar sonuçlandı. O günden bugüne Rusya saldırılarını Azez'e Halep'e yöneltti ve Türkiye'ye doğru insani yardım koridorunu Esed ve PYD ile birlikte kapattı.

  Münih'te varılan anlaşmaya rağmen saldırılarına devam edenin Rusya'nın niyetinin barış istememesini, daha çok katletmek, daha çok saldırmak ve rejimi ayakta tutmak olduğunu görüyoruz.Sovyetler Birliği dönemi 25 yıl önce bitmiştir. Bunu tekrar canlandırmaya çalışmak Rusya için hayırlı sonuçlar doğurmaz"

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 11 gösterim
 • Toplam Seed: 431 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.295 gösterim
 • Viral Puan: 8,67