10.410 gösterim
2,50 viral puan

5 Maddede "Rap" Nedir?

Rap, her müzik türünden farklı olarak kendini kanıtlamış bir müzik türüdür. Bunu söylememin nedenini maddelerle anlatacağım.
Crackist 25.10.2015 saat 00:26
 1. Rap müzik nedir?

  Rap müzik bizim için yaratılmış yegane müzik türüdür. Eğlenmek istediğimizde, öfkelendiğimizde, hüzünlendiğimizde, efkar dağıtmak istediğimizde kulağımıza perçinli bir müzik türüdür. Rap denildiğinde bir kaç yerden duymuş insanların aklına "ye" ve "yo" kelimeleri gelir. Ancak bize hakaret etmekle eşdeğer bu sözler haliyle yanlıştır. Dinlenmeden yargılanıyoruz işte.
 2. Neden Rap?

  Rap müzik dinleyen insanlara farklı türde bir müziği(pop müzik "arabesk rap" vs... ) dinletmek zordur. Çünkü bu kişilere hangi türde müzik sorarsanız size söyleyecek bir sözü ve önerebileceği bir "mc" daima vardır. Rap müzikte her ruh haline hitap eden türler var. Bu yüzden diğer müziklere ihtiyaç duymuyoruz.
 3. Peki nasıl "Rap" dinliyoruz?

  Rap dinleyeceksen bir kulaklığının olması şart. Pahalı kulaklıklara gerek yok. 5 liralık kulaklıklardan alsanız bile işinizi görür. Yeter ki beyninize kan pompalansın. Ses kalitesinin bir önemi yoktur çünkü biz bu müzikte şarkının güzelliğine değil içinde anlatılanın güzelliğine bakıyoruz. Sözleri anlayabileceğimiz bir kulaklık almanız yeterli olacaktır.
 4. Bu müzikten ne anlıyoruz?

  Bu müziği anlayabilmek için dostlarım, iyi bir dinleyici olmanız gerekir. Çünkü şarkının beatini ya da sadece nakaratını değil, bütün parçayı sözünden notasına kadar dinliyorsunuz. Biz dinliyor muyuz? Evet dinliyoruz. Biz bununla yaşayıp bununla hayat buluyoruz.
 5. Rap müziğine nasıl başlarım?

  Başlayacağım deyince başlanmıyor arkadaşlar. Öncelikle ezelden gelen bir yeteneğinizin olması lazım. Bu bilgi ise dinlediğini anlama ve analizleme yeteneğidir. Rastgele biriyle de başlayamazsınız. Örneğin bir oldschool(işinin ehli) rapçi ile başlamanız doğal değil. Bunu yapıyorsanız yapmayın. Rap dinleyen diğer insanlar yanınızda bir şey konuşuyorsa ve hakkında konuştukları kişi dinlemeye çalıştığınız rapçi ise anında damgalanırsınız. Bilmiyorsan dinleme derler. Başlayacaksan sadece tek bir kişiyi dinlemekle işe başlayın. Önce ilk albümünü bulup dinleyin. İlk albümün ardından diğer albümlerine yelken açın. Sonra yavaş yavaş diğer "mc"leri tanırsınız.

  Sizde Rap Dinliyor musunuz?

Yorumlar

Sizde Rap Dinliyor musunuz?

Dinlemeden edemem. 74%
Hayır. 15%
İlgimi çekmeye başladı. 10%
flawer10eydi Hayır. cevabını verdi 29.11.2015 14:01
Cacicu NBK0 Dinlemeden edemem. cevabını verdi 25.10.2015 22:56
K a F e S Dinlemeden edemem. cevabını verdi 25.10.2015 16:38
Crackist Dinlemeden edemem. cevabını verdi 25.10.2015 16:16
780 kişi anonim olarak Dinlemeden edemem. cevabını verdi
162 kişi anonim olarak Hayır. cevabını verdi
108 kişi anonim olarak İlgimi çekmeye başladı. cevabını verdi
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 13 gösterim
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 120 gösterim
 • Toplam Seed: 4.163 gösterim
 • Toplam Direkt: 6.127 gösterim
 • Viral Puan: 2,50

İlgili Haberler