6.205 gösterim
4,38 viral puan

Ankara'da Patlama... Bombalı Saldırıda Ölü Sayısı 95'e Yükseldi...

Ankara'da halkın DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde bugün Emek, Barış ve Demokrasi mitingi için buluştu. Mitingin toplanma yeri olan tren garı önünde iki patlama meydana geldi. Ankara'da tren garının bulunduğu bölgede meydana gelen patlamada ölü sayısı 95'e çıktı 48'i yoğun bakımda 246 kişi ise yaralı.
mustimix 11.10.2015 saat 01:11
 1. ·Davutoğlu, 3 günlük ulusal yas ilan edildiğini açıkladı...

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen hain bombalı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu, terör saldırıları nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildiğini söyledi. Saldırının ülke bütününe ve Türk demokrasisine yapılmış bir saldırı olduğunu belirtti. Davutoğlu; "Çok derin bir hüzün ve acı içindeyiz. Bugün ülkemiz, halkımız ve demokrasimiz büyük bir terör saldırısıyla hedef edinilmiştir. Bu saldırı herhangi bir şekilde tek bir gruba, o mitinge katılan vatandaşlarımıza ya da herhangi bir siyasi topluluğa karşı değildir. Bu saldırı ülkemizin bütününe karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırı, demokrasimize yapılan bir saldırıdır. Ülkemize yapılan bir saldırıdır çünkü Türkiye ateş çemberi içinde demokrasisiyle istikrarını bütünleştiren örnek bir ülkedir. Bu saldırıyla ülkemizin itibarına, ülkemizin huzur ve istikrarına doğrudan bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu saldırının acısını hissetmeyen, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın hüznünü yüreğinde hissetmeyen hiçbir vatandaşımız olduğu kanaatinde değilim" diye konuştu.
 2. ·Türkiye'nin en kanlı terör saldırısı

  Yapılan son açıklamalara göre 95 kişinin yaşamını yitirdiği ve 246 kişinin de yaralı olduğu bombalı saldırı, Ülke tarihinde yaşanan en kanlı terör eylemi olarak tarihe geçti.
 3. ·Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu yarın bir araya gelecek

  Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun görüşme talebini kabul etti. İkili yarın 15:00'da görüşecek.
 4. ·Sağlık Bakanlığı'ndan patlama açıklaması

  Sağlık Bakanlığı Ankara Tren Garında ki patlama sonrası açıklama yaptı. Bakanlık kan stoklarının yeterli olduğu belirtti ve olay yerine 56 tam donanımlı ambulans sevk edildiğini söyledi.
 5. ·Türk Tabipler Birliği'nden doktor çağrısı

  TB Başkanı Beyazıt İlhan patlamada yaralılar olduğunu belirterek bölgedeki Hacattepe, İbni Sina, Numune, ve Ankara Hastanesi gibi hastanelerde görev yapan hekimleri acilen nöbete çağırdı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 5 gösterim

 • Toplam Viral: 20 gösterim
 • Toplam Seed: 1.417 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.768 gösterim
 • Viral Puan: 4,38