3.087 gösterim
65,68 viral puan

HDP'den görüşme sonrası ilk açıklama!

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan "Adalet Bakanı Bozdağ'a İmralı'ya gitmek için taleplerimizi ilettik, kendileri bize geri döneceğini söyledi" dedi. !
ihabotihabot 20.11.2014 saat 20:28
 1. TBMM'de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşen HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yaptı. Adalet Bakanı Bozdağ ile yaklaşık bir saatlik bir görüşme gerçekleştirdiklerinin belirten Buldan, "Görüşmemizin ana başlıkları adaya gidiş talebimizin yenilenmesi ve hasta tutsaklar meselesi ve cezaevlerinde yaşanan hak ihlalleri ile ilgili sorunlar. Ada talebimizi ilettik ve en kısa zamanda gidilmesi gerektiğini ve beklentiler olduğunu ifade ettik. Hasta tutuklular meselesinin siyasi bir mesele olmadığın ve hasta tutukluların bir an önce serbest bırakılmasını ifade ettik. Cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerini konuştuk" dedi.

  Buldan, "Sayın Bakan Bozdağ'ın ifade ettiği adaya gidişle ilgili bir engelin olmadığı ve en kısa zamanda bir tarih verileceğini söyledi. Hasta tutsaklarla ile ilgili önemli çalışmalarını olduğunu ve yasal düzenlemelerin ardından hasta tutukluların tahliyesi için yasa çıkacağını ifade etti" şeklinde konuştu.
  “Heyetin genişletilmesiyle ilgili bir görüşmeniz oldu mu” sorusu üzerine Buldan, heyetin genişletilmesi konusunu görüşmediklerini ifade etti. “Sekreterya için bir görüşme oldu mu” sorusuna Buldan, "5 mahkum sayın Öcalan'a sekreterlik de yapacak. Bu arkadaşlar her konuda Öcalan'a yardımcı olacak. İsimler daha önce verilmişti. Onların olup olmayacağı yönünde bir bilgimiz yok. Biz bu hafta sonu İmralı'ya gitmeyi bekliyoruz. Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, kendisi bize geri döneceğini bildirdi. Net tarih vermedi" yanıtını verdi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 47 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.035 gösterim
 • Viral Puan: 65,68