3.978 gösterim
26,70 viral puan

Eşek ve katırla dünyayı dolaştılar, Boğaz Köprüsü'nden geçemediler!

Maceraperest Fransız çiftin eşek ve katır üstünde dört yılda gerçekleştirdikleri 11 bin kilometrelik dünya turu, Boğaziçi Köprüsü’nde polis engeline takıldı. !
ihabotihabot 20.11.2014 saat 11:53
 1. 29 yaşındaki Morgane Lefevre ile eşi 33 yaşındaki David Lefevre, ülkelerine dönüş yolunda eşek ve katırlarıyla Boğaziçi Köprüsü’nü geçmeye çalışınca görevli polisler tarafından engellendi.Tam dört yıl önce, bir katır ve eşekle dünya turu yapmayı planlayan Morgane ve David yaz kış gece gündüz demeden onlarca ülkeyi geçip Tacikistan’a kadar ulaştı. Bir süre Tacikistan’da kalan çift Fransa’ya dönüşü, Özbekistan, Türkmenistan, İran ve Türkiye üzerinden yapmayı planladı.

  Geceleri hayvanlarına yükledikleri çadırda geçiren çift, masraf olmaması için yanlarına cep telefonu bile almadı. Asıl meslekleri lokantacılık olan Lefevre çifti Türkiye’ye yaklaşık üç ay önce giriş yaptı. Dün İstanbul’a gelen Fransız çift, önce Harem'den vapurla Sirkeci’ye geçmek istedi. Eşek ve katır ile vapura binemeyince de Üsküdar üzerinden Boğaziçi Köprüsüne yürüyen çift burada polisler tarafından durduruldu.

  Polisin, “Köprüden yaya ve hayvanların geçişi yasak. Sizin de hayvanlarınızla birlikte bir kamyona binerek geçmekten başka çareniz yok. Kamyonların geçişine de bu köprüden değil, daha kuzeydeki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden izin veriliyor” şeklindeki uyarısı üzerine şaşkına dönen çift,

  “Bizim kamyon kiralayacak paramız yok, ya bir polis aracı bize eşlik ederek bu köprüyü kullanalım, ya da siz bize bir kamyon ayarlayın” diyerek dakikalarca polislerle tartıştı. Görevlilerin geri adım atmaması üzerine kızgın bir şekilde Boğaz Köprüsü'nü terk eden çift hayvanlarıyla birlikte geceyi geçirebilecekleri boş alan aramaya başladı.

  Önümüzdeki yıl şubat ayında Fransa’ya varmayı planladıklarını söyleyen çılgın Fransızlar, “Neden böyle bir maceraya giriştiniz?” sorusunu ise “Her şeye rağmen hayat çok güzel. Dünyanın her ülkesi görmeye değer. Biz de devr-i alem için en ucuz ve ilginç yol olan eşek ve katırımızla yola çıktık ve maceradan memnunuz” şeklinde cevapladı.

  METİN BAŞAR-SERDAL ALTINTEPE
   
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 149 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.819 gösterim
 • Viral Puan: 26,70

İlgili Haberler