1.627 gösterim
20,34 viral puan

YTÜ ve NYIT işbirliğiyle Yüksek Lisans çift diploma şansı!

Yıldız Teknik Üniversitesi ve New York Institute Of Technology işbirliğiyle açılacak olan “Yüksek Lisans Çift Diploma” programından mezun olanlar, öğretim tasarımcısı, e-öğrenme uzmanı, K-12 düzeyinde öğretim teknolojilerini etkin kullanan uzman çalışabilecek. !
ihabotihabot 20.11.2014 saat 10:14
 1. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yer alan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü (BÖTE) ve New York Institute of Technology (NYIT), Eğitim Fakültesi, Öğretim Teknolojileri bölümü arasında Akademik İşbirliği Anlaşması çerçevesinde tezsiz çift diploma yüksek lisans programı açılıyor.
  Öğretim teknolojileri alanında uzmanlaşmak isteyenlere hitap edecek olan Tezsiz Öğretim Teknolojileri yüksek lisans programından mezun olanlar, öğretim tasarımcısı, e- öğrenme uzmanı, K- 12 düzeyinde öğretim teknolojilerini etkin kullanan uzman öğretmen, okullarda öğretim teknolojileri uzmanı olarak çeşitli kurumlarda çalışabilme şansına sahip olacaklar.

  Çift diploma alabilmek için toplamda 33 kredinin tamamlanması gereken programda; 15 kredi İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından, 18 kredi ise New York’ta New York Institute of Technology tarafından verilecek. Program öğrencilerin güz döneminde 5 ders ve bahar döneminde de 5 ders alarak 1 senede mezun olabilecekleri şekilde tasarlanmış olup, dersler karma öğrenme modeline dayalı olarak yüz yüze ve uzaktan eğitim ile verilecek. Programı bir yılda tamamlamak isteyen öğrencilerin bir yılın en az 8 haftasını yüz yüze eğitim için yurt dışında geçirmeleri gerekmektedir.
   
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 80 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.547 gösterim
 • Viral Puan: 20,34