3.805 gösterim
62,38 viral puan

Kapaklı’nın tarihi yazılıyor!

Tekirdağ’ın Kapaklı İlçesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadir Arıcı, ilçenin tarihini anlatacak bir kitap hazırlığına başladıklarını duyurdu. !
ihabotihabot 20.11.2014 saat 09:59
 1. Kapaklı Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadir Arıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, düzenlenen kahvaltı etkinliğinde basın mensupları ile bir araya geldi. Kahvaltıda Yönetim Kurulu Üyeleri Enver Özer, Şemsettin Dubaz, Sami Canbaz, Veli Çeken ve Siyami Canbaz da yer aldı. Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz’ün derneklerine yaptığı iade-i ziyarette Kapaklı’nın tarihini anlatan bir eser oluşturulması fikrinin görüşüldüğünü anımsatan Kadir Arıcı, "Kaymakamımızın da olumlu görüşleri neticesinde dernek olarak kolları sıvadık ve eserin oluşması için ilk adımları attık" dedi.

  İlk olarak Kapaklı’nın tarihini anlatan eseri oluşturma adına gerekli görsel ve yazılı materyallerin toplanabilmesi için Yardımlaşma Derneği yönetiminden yetki aldığını söyleyen Dernek Başkanı Kadir Arıcı, "Kaymakamımıza ilçemizin tarihini anlatan bir çalışma yapmak istediğimizi söylemiştik. Kendisi bu fikrimize oldukça sıcak baktı. Yönetim kurulumuzdan yetki aldıktan sonra, gerekli bilgi ve belgeleri toplayabilmek adına Kaymakamlıktan da iznimizi aldık. Elinde bu çalışmaya katkı sağlayacak bilgi, belge, fotoğraf bulunan ya da ilçenin tarihi ile ilgili anılarını paylaşmak isteyen vatandaşlarımız, İnönü Mahallesi Nurlu Sokak No 4’teki dernek binamıza ya da Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası’nda görevli Veli Çeken’e ulaşabilir" dedi.
  Kapaklı’nın tarihi konusunda yapılacak olan çalışma için kendilerinden hiçbir desteği esirgemeyen Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz’e teşekkür eden Kadir Arıcı, "Hazırlanacak olan eserde belediyenin oluşumu, şehrin ilk fırını, ilk okulu, ilk eczanesi gibi yapıları, ilçeye elektrik doğalgaz, telefonun ilk ne zaman geldiği gibi bilgiler de yer alacak" açıklamasını yaptı.

  AHMET KARDEŞ
  TEKİRDAĞ

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 14 gösterim
 • Toplam Seed: 61 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.730 gösterim
 • Viral Puan: 62,38