3.440 gösterim
67,45 viral puan

Öğrencisini döverek hastanelik etti iddiası!

Afyonkarahisar’da bir öğretmen sınıfta izinsiz çöp atmaya kalkan 8 yaşındaki öğrencisini döverek hastanelik etti. Darp raporu alan aile dayakçı öğretmenden şikayetçi oldu.!
ihabotihabot 19.11.2014 saat 19:02
 1. Olay Afyonkarahisar kent merkezindeki Hüseyin Türkmen İlköğretim Okulu’nda meydana geldi. İddialara göre bugün öğlen saatlerinde meydana geldi. 3. sınıf öğrencisi Cevdet K., (8) sınıfta ders işlendiği esnada izinsiz almadan ayağı kalkıp çöp atmak istedi. Ancak buna sinirlenen sınıf öğretmeni H.B.Y.E., Cevdet K.’yi sınıfın ortasından dövmeye başladı. Son derste yaşandığı belirtilen olayın ardından eve gelen 8 yaşındaki çocuk olayın ailesine anlattı. Bunun üzerine çocuğu yanına alan dede Cevdet Karatepe çocukla birlikte okula giderek yöneticiler ile görüştüğünü, ancak okul idarecilerin aileye yardımcı olmadıklarını öne sürdü. Ardından torunu ile birlikte Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne giden dede Karatepe burada torununun öğretmenden dayak yediğini söyleyerek darp raporu aldı. Dede Karatepe yaşanan korkunç olayı ise şöyle anlattı:

  “Geçen haftalarda, 10 gün önce yine çocuğu dövmüş. Babası gitti müdüre de çıktı. Müdür ben ‘keseyim mi, ne yapayım, zaten o öğretmen değil, gidin şikayet edin’ demiş. Bugün yine dövmüş bu sefer ben gittim, ‘ben ne yapayım evi işte orada git evine’ dedi. Ben siz neden ilgilenmiyorsunuz dedim. ‘Ben ne yapayım gidin şikayet edin’ dedi. Çocuğu yerden yere çarpmış. Bu üçüncü 10 gün içerisinde. Müdürün hiç ilgilendiği yok, zaten müdürden de şikayetçiyim. Çöp atmaya gitmiş bir çocukla didişmiş, ‘sen niye didişiyorsun’ demiş ve dövmüş. Bu üçüncü zaten, bizde darp raporu çıkarttık.”

  OLAYIN ŞOKUNU YAŞAYAN CEVDET DEHŞET ANLARINI ANLATTI
  Dayak yiyen ve kameralara konuşurken hala olayın şokunu yaşayan minik Cevdet ise, öğretmenin sana nasıl şiddet uyguladı” sorusuna korku dolu bakışlarla şu yanıtı verdi:
  “Benim ayağıma vurdu, kulağımı çekti, tokat attı ve yere attı.” Dehşeti yaşayan çocuk bir başka basın mensubunun, “O okula gitmek istiyor musun?” sorusuna ise hayır yanıtını verdi.
  Öğretmeninden dayak yediği öne sürülen çocuğun hastaneden alınan darp raporunda bacağında ve kolunda morluklar tespit edildiği aktarılırken, minik Cevdet bir süre hastanede müşahede altında tutuldu. Ardından alınan darp raporu ile birlikte aile Milli Birlik Polis Merkezi amirliğine giderek dayakçı öğretmen ve okul idaresinden şikayetçi oldular.

  OKULU YÖNETİMİ İDDİALARI YALANLADI
  Öte yandan, telefonla bilgisine başvurulan okul yöneticileri ise olayın tam olarak ne olduğunu bilmediklerini, sabahçı olan Cevdet K.’nın okul bittikten sonra kendisini dövdüğü öne sürülen öğretmeni H.B.Y.E.’nin öğlen saatlerinden okuldan ayrıldığını söylediler. Ayrıca okul yöneticileri, aile okula geldikten sonra edindikleri bilgilerde çocuğun öğretmeni tarafından değil, sınıfındaki bir başka çocuk ile kavga edip dayak yediğini öne sürdüler.
  Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiği bildirildi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 15 gösterim
 • Toplam Seed: 51 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.374 gösterim
 • Viral Puan: 67,45