3.592 gösterim
83,53 viral puan

CHP’li Ağbaba'dan özeleştiri!

Veli Ağbaba, Türkiye'de en iyi belediyecilik hizmetlerini CHP'li belediye başkanlarının yaptığını ifade ederek "Teşkilat olarak eksikliğimiz, kendi başarılarımızı maalesef anlatamıyoruz.!
ihabotihabot 19.11.2014 saat 17:24
 1. Adana'da, Mersin Hatay Kahramanmaraş Osmaniye Gaziantep ve Kilis CHP il, ilçe başkanları, belediye başkanları ile belediye meclis üyelerinin katılımıyla Seyhan Oteli'nde "Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı" adlı eğitim programı düzenlendi.

  CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın ardından konuşan Veli Ağbaba, arkalarında holdingler olmamasına rağmen Türkiye'de en iyi belediyeciliği CHP'li belediye başkanlarının yaptığını savundu.
  Türkiye'den çeşitli CHP'li belediyeleri örnek gösteren Ağbaba, Türkiye'nin metro ve doğalgazla ilk defa sosyal demokratlar aracılığıyla tanıştığını öne sürdü. Ağbaba, yeni Büyükşehir Yasası’yla birlikte kıymetli araç ve arazilerin AK Parti'li belediyelere, kendilerine ise mezarlıkların verildiğini iddia etti.

  "BİRBİRİMİZİN DOLU TARAFINI, İYİ YÖNÜNÜ GÖRMÜYORUZ"

  CHP'li belediye başkanı ve meclis üyelerinin kendi alanlarında eğitimli ve uzman kişiler olduğunu vurgulayan Veli Ağbaba, "Türkiye'nin en iyi belediyeleri, meclis üyeleri bizde. En çok baskı yapılan kurumlar bizleriz. Her attığımız adım izleniyor. Müfettişlerin artık imar müdürü, fen işleri müdürü gibi makamı var" diye konuştu.
  "Biz bu kadar başarılıyız ama bir eksiğimiz var” diyen Ağbaba, şöyle devam etti:
  "Başta genel başkanımız, başkan yardımcıları, milletvekilleri, meclis üyelerinin eksiği var. Kendi başarımızı maalesef anlatamıyoruz.

  Pırıl pırıl, gelmiş geçmiş en temiz başkanlardan Kemal Kılıçdaroğlu'nu anlatamıyoruz. En başarılı belediye başkanlarının bizde olduğunu anlatamıyoruz. İçimize bir negatiflik sinmiş; hiçbirimiz, hiçbirimizin doğru tarafını görmüyoruz. İl başkanımızın kravatını yanlış bağladığını görüyoruz ama ceketinin güzel olduğunu görmüyoruz. Belediye başkanımız Adana'nın en büyük cemevini açmış onu görmemiz lazım, biz neyi görüyoruz? 3. kattaki sehpanın ucu kırık, onu görüyoruz. Bize düşen yaptıklarımızı anlatmalıyız. Biz kendi içimizde eleştiriyoruz. Örgütümüz öyle. Biz birbirimizin dolu tarafını, iyi yönünü görmüyoruz."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 43 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.545 gösterim
 • Viral Puan: 83,53