2.884 gösterim
70,34 viral puan

Türkiye karate şampiyonası Samsun’da!

Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası 20-22 Kasım tarihleri arasında Samsun'da yapılacak.!
ihabotihabot 19.11.2014 saat 12:27
 1. Türkiye Karate Federasyonu, Samsun’da yapılacak Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası ile eş zamanlı Kan Bağışı Kampanyası düzenliyor. Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda, “Siz de kan bağışçısı olup gönüllerde yaşayın” sloganı ile 21-22 Kasım günlerinde gerçekleşecek kampanya ile Türk karatesinin genç yıldızları hem sıkletlerinin en iyisi olabilmek için mücadele verecek, hem de kan bağışında bulunarak gönüllerde yaşayacak.

  Türk karatesinin güçlü bir alt yapıya sahip olduğunu ve geleceğin emin ellerde olduğunu belirten Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, “Federasyon olarak güçlü bir alt yapı için yaptığımız çalışmaların yanında sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veriyoruz. Daha önce Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ile toplumda problemli olarak tabir edilen çocuklara yönelik ve hala devam eden bir çalışmamız olmuştu. Şimdi de Türk Kızılayı ile ortak hareket ediyoruz. Çünkü her yıl binlerce insan bir kaza ya da hastalık sonucu değil, kan bulunamadığı için hayatını kaybediyor. Ülkemizde de yıllık kan bağış oranının, nüfus oranımızın çok altında olduğunu biliyoruz. Samsun’da yapacağımız bu kampanya ile gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek istiyoruz” dedi.

  Karate camiasının bu tarz projelere duyarsız kalmadığını ve destek verdiğini bildiklerini ifade eden Başkan Esat Delihasan, mücadele edecek tüm sporcu, antrenör ve görev yapacak hakemlere başarılar diledi.

  40 İLDEN YAKLAŞIK 1200 SPORCU

  Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle organize edilecek Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası, 20-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Şampiyonanın sona ermesinin ardından 23 Kasım Pazar günü ise Şubat ayında İsviçre’nin Zürih kentinde yapılacak 42. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası milli takım seçme müsabakaları gerçekleşecek.
  Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı şampiyonada 40 ilden yaklaşık 1200 sporcunun mücadele etmesi bekleniyor.

  1994 - 2001 doğumlu sporcuların katılım göstereceği müsabakalar kata ve kumite branşlarında yapılacak. Ümit, genç ve 21 yaş altı kategorilerinde yapılacak şampiyonada 33 dalda madalya dağıtılacak.
  Şampiyonanın açılış seremonisi ise 21 Kasım Cuma günü, saat 17.00’de gerçekleşecek.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 41 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.835 gösterim
 • Viral Puan: 70,34