3.349 gösterim
64,40 viral puan

Afganlı minik kız yardım bekliyor!

Afganistan’dan Türkiye’ye tedavi amaçlı gelerek Samsun’a yerleşen 7 yaşındaki Khalesa Heydari, “tümör” hastası. Aile kızını tedavi ettirmek için yardım bekliyor. !
ihabotihabot 19.11.2014 saat 10:37
 1. Yaklaşık 4 ay önce eşi ve 3 çocuğuyla birlikte Afganistan’dan Türkiye’ye 7 yaşındaki pleksiform nörofibrom (tümör) hastası Khalesa Heydari’yi tedavi ettirmek için gelen Heydari ailesi çocuklarını tedavi ettirecek maddi imkanları olmadığı için hayırseverlerin yardımlarını bekliyor.

  5 sene önce İran’da toplam 7 kez tedavi için ameliyat olan Khalesa, son ameliyatında İranlı doktorlar hastalık nedeniyle sol gözünü almak zorunda kalmışlar. Kızlarının sağlığına kavuşması için İran’dan Türkiye’ye tedavi olmak için gelen Afganlı aile burada Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çocuk Onkoloji Bölümü’nde kızlarını tedavi ettirmeye başladı.

  İran’daki hastanelerin hastalara pahalı bir şekilde tedavi yaptıklarını belirten Khalesa Heydari’nin babası Rahmat Heydari, “İran’da yakınlarım bana Türkiye’deki hastanelerin ücretsiz olarak baktığını söylediler. Ben de başkalarının destekleriyle Türkiye’ye geldim. OMÜ’de kızımı yatırdım. Buradaki doktorlar kızımın tedavisi için bana ilaç verdiler. Bana verdikleri ilacın sadece bir tanesi 2 bin TL. Benim o kadar maddi durumum iyi değil. 15 gün içinde kızım 2 bin TL’lik hap tüketiyor. Ben çalışamıyorum ve yapacak bir şeyim de yok. Komşularımız geceleri kızım ağrısından dolayı ağladığı için hep şikayetçi oluyorlar. Kızım hastalığından dolayı hiçbir şey yiyemiyor” dedi.

  Çaresizlikten ne yapacağını bilemediğini ifade eden anne Maleka Tajik, “Kızım İran’da 7 kere ameliyat oldu. Türkiye’ye geldik, kızımın iyileşmesi için hayırseverlerden yardım bekliyorum” diye konuştu.
  7 yaşında hastalıkla boğuşan ve ilkokul birinci sınıfa giden Khalesa Heydari, “Ben iyi olmak istiyorum. Lütfen bana yardım edin” şeklinde çağrıda bulundu.

  GÖKHAN İÇKİLLİ
  SAMSUN
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 5 gösterim

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 52 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.287 gösterim
 • Viral Puan: 64,40