3.086 gösterim
38,58 viral puan

ODÜ'de Fitness Salonu açıldı!

Ordu Üniversitesi(ODÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu(BESYO) Fitness Salonu hizmete açıldı. !
ihabotihabot 18.11.2014 saat 17:17
 1. Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu Fitness Salonu'nu inceleyerek öğrencilerin spor aletleriyle yaptıkları çalışmaları izleyen Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, BESYO Müdürü Prof. Dr. Ceyhan Taraçıoğlu'ndan salonda bulunan malzemelerle ilgili detaylı bilgi aldı.Öğrencilerin sağlıklı, dinç ve donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve spor eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla 85 metrekare kapalı alanda oluşturulan spor salonunda 4 adet koşu bandı dikey ve yatay bisiklet eliptik bisiklet kürek ergometresi, multi position bench, hyperextension bench, trx cihazı, pilates topları, serbest ağırlık istasyonu, bench press sehpası, bosu balance trainer, olimbik bar, olimpik z(kırık) bar bulunuyor. Şuan için sadece BESYO'daki öğrencilerin eğitimi için kullanılan salonun, ileri ki günlerde diğer öğrenciler ve personelin de kullanımına sunulacağı belirtildi.

  YARILGAÇ: "TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN KULLANIMINADA AÇACAĞIZ"
  Çağdaş ve kaliteli bir eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan Ordu Üniversitesi'nin, öğrencilerin sportif gelişimlerine de katkıda bulunmak adına birçok çalışma gerçekleştirdiklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, "Sporun her dalında ileri seviyeye ulaşmış, fiziksel becerilerini geliştiren ve her yaştan öğrenciye uygun spor ortamlarıyla hitap eden Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, hem teorik hem de uygulama açısından öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor. Eğitim ve uygulama olanaklarını profesyonel cihazların bulunduğu egzersiz ve spor alanlarıyla bir adım öteye taşıyan BESYO Fitness Salonu, ilerleyen zamanlarda uzman personeller eşliğinde Üniversitemizin diğer öğrencilerinin yanı sıra akademik ve idari personellerinin de hizmetine sunulacaktır. Benzer spor tesislerinin sayısının artmasıyla, bilimsel alanda hedeflerine doğru ilerleyen üniversitemizin sosyal ve sportif açıdan da hak ettiği yere en kısa sürede geleceğine yürekten inanıyorum. Dinamik ve çağdaş spor eğiticilerinin yetişmesine katkı sağlayarak tesisin açılmasında emeği geçen tüm akademisyen ve idari personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

  Fitness Salonu'ndaki incelemelerinin ardından okulun kapalı spor salonu, duş kabinleri, sauna odalarını da gezen Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, öğrencilerle de sohbet etti. Öğrenciler, BESYO'da faaliyete geçen Fitness Salonu dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Yarılgaç'a teşekkür ettiler.

  DOĞAN ARZIK
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 80 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.999 gösterim
 • Viral Puan: 38,58