2.851 gösterim
91,97 viral puan

Mardin’de yolsuzluk operasyonu: 45 gözaltı!

Mardin’de aralarında Artuklu Üniversitesi’nin de bulunduğu çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. !
ihabotihabot 18.11.2014 saat 13:07
 1. Yolsuzluk iddialarına ilişkin başlatılan operasyon kapsamında aralarında üst düzey yönetici, akademisyen, öğretim görevlisi ve müteahhittin de bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı.

  Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen “Yolsuzluk” soruşturmasına ilişkin aralarında Mardin Artuklu Üniversitesi’nin bulunduğu çok sayıda adrese sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Mardin Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda aralarında üniversitenin üst düzey yöneticisi, akademisyen, öğretim görevlisi, firma sahipleri ve müteahhitlerin de bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolü için 3 otobüs ile Mardin Devlet Hastanesi’ne getirildi. Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından sorguları için Mardin Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

  Geçtiğimiz Temmuz ayında yine üniversitede yapılan ihalelerde, “Haksız kazanç sağlamak, ihaleye fesat karıştırmak, gizleme veya değiştirme, görevi kötüye kullanma” gerekçesiyle Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında operasyon yapılmıştı. Soruşturma kapsamında polis ekipleri, üniversitenin Yenişehir yerleşkesindeki rektörlük binasında arama yapmıştı. Mali İşler Daire Başkanlığı, Strateji Daire Başkanlığı'nın da aralarında bulunduğu birimlerde yapılan aramalarda çok sayıda evrak, cd, bilgisayarlara el konulmuştu. Bu sabah yapılan operasyonun bunun devamı olduğu ileri sürülürken şuana kadar her hangi resmi açıklama yapılmadı.

  MEHMET SALİH KESKİN

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 31 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.812 gösterim
 • Viral Puan: 91,97