3.504 gösterim
92,21 viral puan

Yaygın Eğitim'de e-otomasyonla kayıt dönemi başladı!

Bir yıl içerisinde 577 yangın eğitimi kursu açıldığını ifade eden Yalova Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, e-yaygın otomasyon sistemi ile kayıtların internet üzerinden yapılacağını söyledi.!
ihabotihabot 18.11.2014 saat 10:45
  1. Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Turizm Eğitim Merkezleri, Olgunlaşma Enstitüleri bünyesinde sürdürülen yaygın eğitim programları ile her yıl binlerce kişi eğitim alıyor. Bu eğitimlerin kayıtları ise bundan sonra e-yaygın otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yalova Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, "Milli Eğitim Bakanlığı, bir ilke daha imza atarak e-yaygın otomasyon sistemini kullanıma açtı. Yaygın eğitim kurumlarında (Halk Eğitim merkezleri, mesleki eğitim merkezleri, turizm eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri) uygulanan kurs programları ve kurs dışı etkinlikleri kayıtlarının tutulduğu e-yaygın otomasyon sistemi, yaygın eğitim kurumlarından alınan geri bildirimler ile gün geçtikçe gelişen, değişen ve artan yükü nedeniyle yeniden tasarlanarak hizmete sunulmuştur. Müdürlüğümüz e-yaygın otomasyon sistemini en kısa sürede başlatmış ve isteklilerin kayıt başvurularını internet üzerinden yapabilme imkanı sağlanmıştır" dedi.

    Yaygın eğitim kapsamında 2014 yılı kurs istatistiklerini de kamuoyuna duyuran Mete, "Bu eğitim-öğretim döneminde merkez Halk Eğitim ve İlçe Halk Eğitim Merkezlerinde 577 kurs açılmıştır. Öncelikle meslek edindirme kurslarına ağırlık verilmiştir. Yalova Belediyesi Umut Evleri ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinden gelen talepler üzerine usta öğretici ücretleri müdürlüğümüzce karşılanarak üzere umut evlerinde 120, gençlik merkezinde 105 kurs, ilkokul, ortaokul ve orta öğretim okullarında 70 kurs, diğer resmi kurum ve kuruluşlar ile 75 kurs, özel kurum ve kuruluşlarla 77 kurs, dernek, kulüp birliği ile 90 kurs ve köylerde 40 kurs açılmıştır. Halk Eğitim Merkezlerinde okuma yazma kursları, açık ortaokul ve açık lise öğrenimleri devam etmekte olup yaygın eğitim faaliyetleri yoğun bir şekilde yürütülmektedir" diye konuştu.

    SAİM ÇOTUK

Yorumlar

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 19 gösterim
  • Toplam Seed: 38 gösterim
  • Toplam Direkt: 3.447 gösterim
  • Viral Puan: 92,21