2.270 gösterim
98,70 viral puan

SGK’dan jandarmaya bilgilendirme eğitimi!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Amasya İl Müdürlüğü, Amasya İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yapmakta olan kısa dönem er ve erbaşlara yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.!
ihabotihabot 18.11.2014 saat 09:36
 1. SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, kayıt dışı istihdamın önlenmesi, toplumda sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması ve SGK hizmetlerinin tanıtımı amacıyla bilgilendirmeye yönelik verilecek eğitimin er ve erbaşların terhis olduktan sonraki hayatlarında yararlı olmasını dilediğini söyledi. İl Müdür Yardımcısı Rahmi Derici de, 6552 sayılı Kanun’la getirilen yenilikler, sigortalılık türleri, emeklilik koşulları, askerlik borçlanması ve genel sağlık sigortası hakkında bilgi vererek konular hakkındaki soruları yanıtladı.

  Şube Müdürü Ünsal Soysal ise kazası tanımı, kazası örnekleri, kazası ile sağlanan haklar ve sigortalı olmanın önemine değinerek kayıt dışı istihdamla mücadele konularında bilgiler verdi. Herhangi bir sosyal güvenlik güvencesi olmayan tüm vatandaşların ikamet ettiği yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurarak gelir testi yaptırması gerektiğini anlatan Soysal, gelir testi sonucuna göre genel sağlık sigortasının kapsamında çıkan primlerin devlet ya da kendileri tarafından ödenmesi halinde sağlık hizmetlerinden yararlandıklarını ifade ederek genel sağlık sigortası uygulamalarıyla ilgili örnekler verip konular hakkındaki soruları cevapladı.

  Eğitim sonrası genel sağlık sigortası ve 4/a, 4/b, 4/c sigortalıların emeklilik koşulları hakkında hazırlanan el broşürleri tüm er ve erbaşlara dağıtıldı.Jandarma Binbaşı Nedim Karakuş da İl Müdürü Yurt Şenel’e ve beraberindeki Müdür Yardımcısı Derici ile Şube Müdürü Soysal’a teşekkür etti.

  MURAT ÇELİK A.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 23 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.242 gösterim
 • Viral Puan: 98,70