3.665 gösterim
83,30 viral puan

Özbey, özel güvenlik terörünü kınadı!

Muş Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Emrullah Özbey, Kazakistan ile yapılan milli maç sonrası gazetecilere yönelik saldırıyı kınadı. !
ihabotihabot 17.11.2014 saat 17:43
 1. Yazılı bir açıklama yapan Özbey, barış ve kardeşlik dilinin hakim olması gereken spor alanlarında her gün bir başka şiddet olayına tanık olunduğunu ifade etti. Özbey; "Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla görev yapan gazetecilere özel güvenlik birimi elemanlarının saldırılarının her gün biraz daha arttığını gözlemlemekteyiz. Pazar günü oynanan Türkiye-Kazakistan maçında da kendisine küfür edildiği gerekçesiyle sahayı terk eden bir milli futbolcunun güvenlik elemanları, olayı öğrenmeye çalışan gazetecilere yumrukla tekmeyle saldırmış, fotoğraf makinelerini parçalamış ve haber alma haklarını engellemişlerdir. Futbola egemen olan nefret söyleminde ve şiddette kimi kulüp yöneticilerinin de büyük payı olduğunu düşünüyoruz. Sahada birbirleriyle dostça mücadele eden sporcuları gerginliğe iten bu tür demeçlerin önünün alınması gerektiği inancındayız" dedi.

  Özel güvenlikçilerin ve özel korumaların özenle seçilmediğini savunan Özbey, "Siyasetçilerin, belediye başkanlarının, kulüp başkanlarının özel korumaları ve özel güvenlikçileri anlaşıldığı kadar özenle seçilmiyor. Özel güvenlikçiler çalıştıkları kişileri korumakla yükümlüyken, ayrıca etrafa da terör estirmekten geri kalmıyor. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak sporda şiddetin önlenmesi için yalnızca yasaların sertleştirilmesinin yetmediğini düşünüyoruz. Bu konuda ortak bir tutum belirlenmesi için Futbol Federasyonu’nu, İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü’nü göreve çağırıyoruz. Fenerbahçe Kulübü’nden de meslektaşlarımızı darp eden özel güvenlik görevlileri hakkında gerekli yaptırımı uygulamalarını bekliyoruz” diye konuştu.

  NEJDET ARMAĞAN
  MUŞ

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 9 gösterim
 • Toplam Seed: 44 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.612 gösterim
 • Viral Puan: 83,30