2.801 gösterim
75,70 viral puan

Siverek’te bilgi evlerine yoğun ilgi!

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri müdürlüğü bünyesinde ilçede ilk kez uygulanan bilgi evlerinin sayısı ikiye çıkarıldı.!
ihabotihabot 17.11.2014 saat 16:48
 1. Selahattin Eyyubi ismi ilk bilgi evini faaliyete geçiren Kültür Sosyal İşler müdürlüğü, ikinci bilgi evini İlçenin Ayvanat mahallesinde Siverekli Âlim müftü Osman Esad efendi ismiyle vatandaşların hizmetine açtı.
  Yılsonuna kadar iki bilgi evini daha hizmete açıp bilgi evlerinin sayısını dörde çıkarmayı hedefleyen Siverek belediyesi kültür sosyal işler müdürlüğü önümüzde ki dönemlerde her mahalleye bir bilgi evi açmayı hedefliyor.
  Bilgi evlerinde ortaokul 4 ile 8. sınıflarda okuyan öğrencilere çeşitli temel derslerin yanında öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirmek amacı ile çeşitli etkinlik ve kurslar düzenliyor. Bu kurslar içerisinde satranç, resim ebru, bağlama, halk oyunları çeşitli kurslar veriliyor.

  Kurslara katılan çocuklar Siverek Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hayata geçirmiş olduğu bilgi evlerinden ki kurslara katılan öğrencilerden Elif Sude Koyunsever, bilgi evlerinin kültür sanat ve temel derslerde kendilerine faydalar sağladığına dikkat çekerek, şunları kaydetti:“Okulda öğretmenlerimizden aldığımız temel dersleri bilgi evlerindeki öğretmenlerimiz tarafından tekrarlanarak daha fazla bilgileniyoruz. Temel derslerin yanında, diğer kültür ve sanat kurslarına da katılıp, eğlenerek öğrenip kendimizi geliştiriyoruz. Belediye başkanımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.”

  Bilgi evlerinin yılsonuna kadar sayılarını artıracaklarına dikkat çeken Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Postacı, “Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü olarak Siverek Belediyesi’nde ilk kez uygulamaya başladığımız bilgi evleri, eğitim ve öğretim sezonuna başlamış bulunmakta. Bilgi evlerinin Türkiye’de örneklerini görmek mümkün ve bu evler öğrencilerimize çok faydalı olmaktadır. Bilgi evlerinin ilk dönemi olmasına rağmen halk tarafından rağbet çok fazla bu ihtiyaçları karşılamak amacı ile her mahallede bir bilgi evleri açmayı planlıyoruz. Umarız bilgi evleri Siverekli öğrencilerimize çok daha fazla faydaları dokunacaktır” dedi.

  BAHATTİN YOLAÇAN

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 11 gösterim
 • Toplam Seed: 37 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.753 gösterim
 • Viral Puan: 75,70