3.923 gösterim
53,74 viral puan

Orman: ‘Her türlü engellemelere rağmen şampiyon olacağız’!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman kol kola girmiş bir Beşiktaş camiasının her türlü engellemelere rağmen şampiyon olacağına inandığını söyledi.!
ihabotihabot 17.11.2014 saat 16:07
 1. Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman BJK TV’de yayınlanan bir programa konuk oldu. Vodafone Arena’da yapımı tamamlanan ilk locada gerçekleştirilen yayında Fikret Orman Beşiktaş’ın gündemine dair açıklamalarda bulundu. Rakipleri ile rekabet etmek için stat yapmanın mecbur olduğunu dile getiren Orman “İki tane ezeli rakibimizin bize göre gelirleri çok fazlaydı. Bu stadı yapmaya mecburduk. 2001’de bu projeye başlamak istemiştim ama olmadı. 2004’te aday olduğumda stat yapmayı vaad ettim ama olmadı, kısmet bugüneymiş. Geldiğimiz zaman stat inşaatı için izin var sanıyorduk ama yokmuş. Bir sene içinde bölge planlarını çıkarttık. 30’un üzerinde heyetten çeşitli izinler aldık. Temmuz ayında ruhsatımızı aldık, 22 Temmuz’da yıkıma başladık. 29 Aralık’ta ilk temeli attık. 10,5 ayda bu noktaya gelebildik. Daha hızlı olabilirdik ama imkanlar bizi bu noktaya getirebildi. Kısmet olursa 29 Aralık’ta kaba inşaatı tamamlamış olacağız” dedi.

  “BU STADI BENİM CESARETİMDE OLAN BİRİ YAPABİLİRDİ”
  Eski statlarında çok anılarının olduğunu ifade eden başkan Orman “Çocukluğum buralarda geçti. Sabahları bilet kuyruğuna girerdik. Kapılar açılınca ilk bulduğumuz yere otururduk. Anılarımız kaybolmadı çünkü aynı yerde stadımızı yapıyoruz. Büyük bir heyecan yaşıyoruz. Burasının elimizden alınacağı ya da ruhsatın sahte olduğu gibi dedikodular çıkarıldı. Bunlar ortaya atanlar Beşiktaşlı. Bu stadı benim cesaretimde olan biri yapabilirdi. Bir sürü problem vardı ama risk alarak stadı yıktık. Risk almasaydık yapamazdık” diye konuştu.

  “BEŞİKTAŞ’IN PARASI HELALDİR”
  Beşiktaş’ın parası helal bir kulüp olduğunu ifade eden Orman “İyi niyet olduktan sonra her şey olur. Zor günler geçirdik ama hepsi geride kaldı. 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal’in hiçbir şeyi yoktu ama oralardan bir ülke kuruldu ona göre bizim imkanlarımız daha fazla. Kendi gücümüzle stat yapıyoruz. Artık stadın ne zaman açılacağını konuşuyoruz. 600’e yakın insan çalışıyor. Hiçbir zaman çalışma durmadı. Kötü günler geride kaldı. Beşiktaş yükümlülüklerini yerine getiren bir kulüptür. Biz rakiplerimizin ekonomik durumları hakkında konuşmuyoruz ama onlar bizim hakkımızda konuşuyor. Bizdeki ödeme istikrarının rakiplerimizde olduğunu düşünmüyorum. Stat bitince borç stoğumuz düşecek, gelirlerimiz artacak ve yatırımlarımızı tamamlamış olacağız. Bunları yapmak çok önemli bir iştir. Allah bu stadın tamamlandığını görmeyi bizlere nasip etsin” şeklinde konuştu.

  “146 LOCADAN 122 TANESİ SATILDI”
  Orman, 146 locadan 122 tanesinin satıldığını dile getirerek, “24 taneyi de önümüzdeki dönemde satarız. İlgiden mutluyuz. Rakiplerimiz kendi statlarında oynarken yakalayamadıkları oranı biz inşaat halindeyken yakaladık, bu çok önemli. Beşiktaşlılar bu zamana kadar hep stat yapılacak diye kandırılmış. Taraftarların üstünde bir tedirginlik var ama o da yavaş yavaş değişiyor. 1903 Tribünü ile VIP tribününe ilgi gösteriyoruz. Burada bir yılbaşı partisi vereceğiz. Ondan sonra ilginin daha da artacağına inanıyoruz” dedi.

  “STADIMIZ BEŞİKTAŞLILARIN GÜVENİ VE DESTEĞİYLE YAPILIYOR”
  Beşiktaşlıların kendisine ve yönetime güvendiğini vurgulayan Orman "Onların desteği olmasa bunlar yapılmazdı. Allah bizi mahcup etmesin. Amacımız bu görevleri bıraktıktan sonra arkamızdan hoşça bir şekilde anılmak. Ben Beşiktaşlıyım. Görevimden ayrıldıktan sonra yine maçlara toplantılara gideceğim. Geri döndüğümde alnımın açık olması lazım. Yalan haberler sinirimi bozuyor. Duygusal bir yapım var. Haberlere bakmıyorum moral bozmamak için. Bu tarz yıpratma olayları rahmetli Seba ve Baba Hakkı’ya da yapılmıştı. Sokakta insanların verdiği pozitif enerjiden mutluyum” ifadelerini kullandı.

  ‘VODAFONE ARENA’DA ŞAMPİYONLUK KUPASI KALDIRMAK İSTİYORUZ’
  Stadın yüzde 60’ının yerin altında olduğunu ifade eden Orman sözlerini şöyle sürdürdü:
  ”Bu nedenle maliyetler yükseldi. Hafriyat 1 yıl sürdü. Çok zorlandık. Birçok sıkıntı geride kaldı. Bürokrasi ile uğraştık. Bunların hepsi bir zaman alıyor. Artık sonlara geliyoruz. Şampiyonluk kupasını Vodafone Arena’da kaldırmak istiyoruz. Ligde 12 iç saha maçımız var. Evsiz bir takımın şampiyonluğa oynaması zordur. Güçlü bir camiayız. Taraftarını yanına almış bir camiayız. Süreci iyi yönettiğimizi düşünüyorum. Belki Galatasaray maçını Ankara ya da Konya’da oynayabiliriz. Başakşehir’de bir bütünlük yakalayabilirsek ona göre bir değerlendirmede bulunacağız. Beşiktaş iyi oyunculardan kurulmuş bir kulüp. Tüm branşlarımızdaki oyuncular Beşiktaş terbiyesine uygun oyunculardır. Beşiktaşlılık mütevazi olmaktır. İyi şeyler ödüllendirilmeli. Kötü örnek olursa herkes oraya gider. Bu işlerin muhatapları Türk futbolunu yönetenlerdir. Kulüpler Birliği bu tarz olaylara müsaade edilmeyeceği konusunda açıklamada bulundu.”

  "BEŞİKTAŞ TÜRK FUTBOLUNUN ŞANSIDIR"
  Mali imkansızlıklara rağmen neler yapılabileceğini tüm Türkiye’ye gösterdiklerini belirten Orman yabancı oyuncularla başarı gelmeyeceğini ve yerli bir ruh olması gerektiğini belirtti.

  Orman, sponsor görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, “Sponsorlarımızdan memnunuz. Onlar da bizden memnun. Vodafone bize sponsor olarak kendisi için iyi bir yapmıştır. Ülkede 26 stat yapılıyor ama sadece Beşiktaş’ın stadı konuşuluyor. Rakiplerimiz devlet destekli şirketlerle yol aldı biz tırnaklarımızla kazıya kazıya bu noktaya geldik ve öyle devam edeceğiz. Vodafone Arena, çevreci ve akıllı bir stat olacak. Taraftarımız stat içinde birçok bilgiye ulaşabilecek. Telefonlarına özel TV yayını yapılacak. Çatıya kuracağımız sistemle yağmur suyu tekrar çim sulamada kullanılacak. Stadımızın akıllı ve çevreci olması için 13 milyon Dolar fazladan yatırım yaptık. Dünyanın en önemli yeri Beşiktaş’tır” dedi.

  “HER TÜRLÜ ENGELLEMELERE RAĞMEN ŞAMPİYON OLACAĞIZ”
  İleride statla ilgili kitap yazabileceğini aktaran Başkan Orman “Bu stadı hızlıca bitirmenin gayretindeyim. Ben ve Umut Güner kardeşim daha fazla bu işe odaklanmış haldeyiz. Her gün burada yeni yeni anılarımız oluyor. Dedikodu üretenler keşke daha iyi bir Beşiktaş için çabalasalar. İleride bir kitap yazabilirim bu statta ilgili. Kol kola girmiş bir Beşiktaş camiasının bu sene şampiyon olacağına inanıyorum. Her türlü engellemelere rağmen bunu düşünüyorum. Maçları kazanmak için taraftar desteğine ihtiyaç var. İyi günde kötü günde hep destek istiyoruz taraftarlarımızdan” açıklamasında bulundu.

  İSTANBUL
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 13 gösterim
 • Toplam Seed: 73 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.837 gösterim
 • Viral Puan: 53,74