4.017 gösterim
71,73 viral puan

Bakan Yılmaz'dan 'acemi birliği' açıklaması!

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bayburt’a acemi birliği kurulması hakkında açıklamada bulundu. !
ihabotihabot 17.11.2014 saat 15:24
 1. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bayburt’a acemi birliği kurulması hakkında açıklamada bulundu. Bakan Yılmaz, “Bu konuyu Genel Kurmay Başkanlığı'mıza sunduk. Onlar da bunları dikkate alarak böyle bir çalışma yapıp önümüze getireceklerdi, ancak bu çalışma henüz tamamlanmadı” dedi.

  AK Parti Bayburt Merkez İlçe 5. Olağan genel kurul toplantısına katılmak üzere Bayburt’a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kongrede yaptığı konuşmada AK Parti’nin 12 yılda yapmış olduğu hizmetlere değindi. Bakan Yılmaz’ın konuşmasının ardından salonda bulunan bir vatandaş tarafından Bakan Yılmaz’a, ‘Daha önce Bayburt’a acemi birliği geleceği söylendi ama bundan bir ses çıkmadı’ şeklinde bir soru soruldu. Vatandaşın bu sürpriz sorusuna cevap veren Bakan Yılmaz şöyle konuştu:
  “Nasipse olur diyoruz, Hayırlısı ile olur. Dua edin Cenabı Allah istedikten sonra önünde hiçbir şey duramaz. Silahlı kuvvetlerin yeniden yapılanma planı var. İnşallah bizde diyoruz ki büyükşehirlerimizde silahlı kuvvetlerimizin birliği olmazın. Ülkemizin savunma ihtiyaçlarını da dikkate alarak ekonomik açıdan daha az gelişmiş ve ve nüfusu daha az gelişmiş olan illerimize bu birliklerimizin taşınması gibi niyetimiz var. Bunu Genelkurmay Başkanlığı'mıza sunduk. Onlar da bunları dikkate alarak böyle bir çalışma yapıp önümüze getireceklerdi, ancak henüz bu çalışma henüz tamamlanmadı. İnşallah ülkemiz için en iyisi en doğrusu olur”
  AK Parti Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek Milletvekili Adnan Yılmaz, Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve partililerin katılımıyla Şair Zihni Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti icraatlarına ve ülke gündemine değindiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
  “Bir destan yazdınız desek yeridir.”

  “Bugün Bayburt Merkez ilçenin 5. Olağan genel kurul kongresini yapıyoruz. Bu kongreye gelene kadar AK Parti’ye hizmet etmiş tüm kardeşlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İki kapılı bir handa gidiyoruz. Bayburtlular her zaman ve doğruyu ve en iyiyi seçer. Bayburtlu’nun gözünün terazi olduğunu ve gözünün de şaşamadığını en son seçimlerde gösterdiniz. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Bir destan yazdınız desek yeridir.”

  “Dünya’da en fazla yardım yapan 4. büyük ülke”
  Millet destek verdi, AK Parti iktidarı da 12 yılda çok şey yaptı. Yapmak çok zor yıkmak ise çok kolaydır. İnanın 12 yılda yaptıklarımızı ehil olmayan birileri gelirse bir yılda yerle bir edebilir. Bu memleketin iradesi niteliksiz insanların eline geçerse ülke açısından iyi olmaz. Türkiye'nin yardım alan ülke durumundan yardım eden ülke haline geldi. Türkiye şu anda dünyada en fazla yardım yapan 4. büyük ülke oldu. Yardım alan Türkiye’yi yardım yapan Türkiye haline getirdik. El açan Türkiye’den veren Türkiye’ye getirdik. İşte bu durumu devam ettirmek için 2015 genel seçimlerine daha çok çalışmak lazım. İnanın bu AK Parti giderse bu ülkenin birliğini sağlayabilmek mümkün değildir.”
  “50 tane kedi bir aslan yapar mı?”
  Bu kardeşiniz en son yapılan Plan Bütçe Komisyonu'nda şöyle bir ibare kullandım. Dedim ki, keşke AK Parti'nin olduğu kadar Güneydoğu'da CHP de MHP de olsaydı. Bizim aldığımız oylar kadar kendileri de oy alabilselerdi. Kıyamet koptu. Biz oradayız' dediler. Oradayız demekle orada olunmuyor ki. İnsan ne söylerse söylesin rakamlar yalan söylemiyor. En son belediye başkanlığı seçimleri sonuçlarına göre. Türkiye'nin niçin AK Parti'ye ihtiyacı var? Türkiye'nin birliğini sağlamak, bu ülkeyi bir arada tutmak için AK Parti'ye ihtiyaç var. En son belediye başkanlığı seçiminde Mardin'de CHP'ye ve MHP'ye 100 kişiden bir kişi bile 'evet' demiyor. Sana güvenmiyor. 'Sen benim haklarımı korursun' demiyor. Van'da yüzde bir kişinin bile desteğini almamışsın, Batman'da bir kişi bile değilsin, Siirt öyle. Peki sormazlar mı 50 tane kedi bir araya gelse bir aslan yapar mı? Bunların hepsi kedi bir aslan varsa o da AK Parti. Bunlar kendi kafalarında Türkiye'yi böldüler. Orada yoklar ne miting yaparlar ne de teşkilatları var. Keşke bizim oyumuz düşseydi de onlar bizden daha fazla orada oy alaydı. Mardin’de onlar sıfır alırken AK Parti yüzde 29.3 aldı. Onlar Van’da sıfır alırken, AK Parti 41.2 aldı. Biz 41 alırken, sizde 10 alaydınız, diğeri de 15 alaydı da o zaman orada halkları istismar eden partiye de 25 kalaydı. Ama sen çekilince, meydanı bırakınca orada tek mücadele veren AK Parti kalıyor. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Biz bunları söylerken alınıyorlar, niye alınıyorsunuz? Gayret gösterin oyunuzu yükseltin. Bizim çok fazla çalışmamız lazım, bizden başka ülkeyi düşünen yok.”
  “CHP ve MHP'nin iktidara gelme gibi bir derdi yoktur”
  Doğu'da ve Güneydoğu'da olmayan hiçbir parti Türkiye'nin iktidarına talip olamaz. Ne CHP'nin ne de MHP'nin iktidara gelme gibi bir derdi yoktur. Tek dertleri almış oldukları oy oranlarını devam ettirmek. Almış oldukları oy oranlarını devam ettirirlerse kendilerini başarılı görüyorlar. Biz ise öyle değiliz. Demokrasiye büyük önem veriyoruz. Özgürlük olmadan ekmek olmaz. Demokraside ileri gitmezseniz o ülkede ileri gidemezsiniz. Demokrasi çıtamızı yükseltmek istiyoruz. Bu konuda çok büyük değişiklikler yapıldı."
  "Bu coğrafyada emin liman Türkiye'dir."

  Suriye'den ve Irak'tan yaklaşık 2 milyona yakın insan geldi. Onlar, İran, Ürdün, Lüban’a da gitmiyorlar. Bu insanlar kendini güvende hissettiklerinden Türkiye'ye geldi. Emin liman neresi ise fırtınada gemiler oraya gider. Bu coğrafyada emin liman Türkiye'dir. İnşallah bu emin sıfatımızı bundan sonra da devam ettireceğiz.”

  "Bayburtlular'a teşekkür ediyorum."

  "Cumhurbaşkanlığını halkın seçmesi inanın ki Türk devlet tarihinin en büyük reformudur, en büyük demoktaratikleşme hamlaesidir. Ben hem o Cumhurbaşkanını halkın seçmesi doğrultusundaki anayasa değişikliğine 'evet' dedidğiniz için, hem de ilk halk oyuyla seçilen Cumhurbaşkanımzı en yüksek oyla Çankaya'ya seçtiğiiz için Bayburtlular'a teşekkür ediyorum. Yeni bir anayasa yapmayı düşünüyoruz. Bunun yolu da 2015'ten geçiyor."

  4 dönem üstüste merkez ilçede görev yapan yönetim kurulu üyesi Fehmi Asyalı'ya plaket veren Bakan Yılmaz'a, Bayburt ziyaretlerinin anısına Milletvekili Bünyamin Özbek tarafından plaket takdim edildi.

  YAŞAR YILDIZ
  BAYBURT
  Erzurum

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 13 gösterim
 • Toplam Seed: 56 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.948 gösterim
 • Viral Puan: 71,73