2.307 gösterim
64,08 viral puan

Prof. Dr. Baltaş: ‘Enerjinizi nereye koyarsanız, hayat orada gelişir’!

Ünlü Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, 'Hayata Yürekten Adanma' konulu seminerinde yaşam başarısının püf noktalarını hayatın içinden örneklerle anlattı.!
ihabotihabot 17.11.2014 saat 11:28
 1. Bir okulun tiyatro salonunda düzenlenen seminerde çocuk-aile, öğretmen-öğrenci ilişkileri üzerinde duran Baltaş, “Çocuklarınızı değerlerle yetiştirmek istiyorsanız, gündelik olayları değerler çerçevesinde yorumlayın. Çocuklarınıza sınavdan hangi notu aldığını soracağınıza bu hafta kime iyilik yaptığını sorun. Çocuklarınızın değeri başarıyla özdeş olmamalı, başarısızlık da değerlidir. Onlara başarılı ve mutlu olmanın değil, dünya için iyi insan olmanın erdem olduğunu aşılayın. Dünyada en iyi olmak değil, dünya için en iyi olmak önemlidir. Çocuklarınızın güzelliğini, aklını övmeyin gayretini, çabasını övün. Ayrıca çocuklarınızın sağlıklı gelişebilmesi için mutlaka onlara sorumluluk verin” diye konuştu.

  “Başarı hep isteyenindir ama her isteyen başaramaz. İnsan her istediğini başarır, yeter ki istesin diye bir şey yoktur. Herkes her işi başaramaz. Kişiden doğru şey beklemek gerek” diyen Prof. Dr. Acar Baltaş, “Sorduğunuz sorular odağımızı belirler. Odağımız, gerçeğimiz olur. Hayatta neyi ararsanız onu bulursunuz. Enerjinizi nereye koyarsanız, hayat orada gelişir” dedi.Prof. Dr. Acar Baltaş, yaklaşık 2 saat süren seminerde dinleyenlere sorular sorup cevaplar alarak, uygulamalar yaparak sunumunu gerçekleştirdi.

  ADANA

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 36 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.264 gösterim
 • Viral Puan: 64,08