2.684 gösterim
52,63 viral puan

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: ‘2015 seçimleri yeni Türkiye için milattır’!

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 2015 seçimlerinin yeni Türkiye’nin inşası için milat olacağını belirterek, 'Mesele sadece seçim kazanmak meselesi değildir, gönülleri kazanmak meselesidir' dedi. !
ihabotihabot 16.11.2014 saat 17:26
 1. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı’nın 5’inci Olağan Genel Kurulu Toplantısı’na katıldı. 2015 seçimlerinin yeni Türkiye için milat olacağını belirten Akdoğan, “Bu seçimler yeni Türkiye’nin inşası için bir milattır ve bu seçimlerde daha fazla çalışmak, çıtayı daha yükseklere çekmek zorundayız. Maltepe’de sonuçlara bakıyorum bir 38 bir 42 almışız, arkadaşlar biz buna mahkum değiliz artık yüzde 50’leri zorlamak durumundayız, elbette bunlarda küçümsenecek oylar da değil. Burada seçim kaybetmemiz bizim başarısızlığımızdan ziyade, karşımızdakilerin nasıl ittifak ettiklerinin, birleştiklerinin, farklı farklı yollara yöntemlere başvurduklarının bir neticesi, elbette bunu da görmek zorundayız. Biz kimseye kızamayız, küsemeyiz vatandaş bizi tercih etmedi diye kırılamayız. Biz vatandaşımızı doğru anlayacağız, tabloyu doğru okuyacağız. Daha fazla nasıl oy alabiliriz, halkın gönlüne nasıl girebiliriz mesele sadece seçim kazanmak meselesi değildir, gönüller kazanmak meselesidir” dedi.

  Akdoğan, milletin iradesini ezdirmeyeceklerini belirterek, “Biz hep şunu söyledik Türkiye kazansın biz kaybetmeye razıyız dedik ama diğerleri, ‘AK Parti kaybetsin de Türkiye ne olursa olsun’ diyor biz böyle sorumsuzca davranamayız. Bakın şimdi paralel yapı deniyor, evet 17 Aralık komplosu daha önce yaşananlar milletin iradesine musallat olan, devletin gücünü kullanarak devlete operasyon çeken şer odakları, paralel yapı ama sadece paralel yapı sadece bu değil, derin devlet çeteleri, Ergenekonvari yapılanmalar, darbeci zihniyet o da bir paralel yapıydı. KCK, terör örgütünün uzantıları, alternatif devlet otoritesi tesis etmeye çalışanlar bunların hepsi işte bütün bu vesayetçi odaklar bunların paralel yapıdır. Bunların hiçbirine müsemma göstermeyiz, milletin emanetine sahip çıkarız, milletin iradesini ezdirmeyiz” dedi.

  “GÖĞÜSLERİNİ GERE GERE ‘ALEVİYİM’ DİYEBİLİYORLAR”
  Alevi meselesi ile ilgili de muhalefeti eleştiren Akdoğan, “Bu ülkede insanlar göğsünü gere gere ben Aleviyim diyebiliyor mu arkadaşlar, diyebiliyor muydu, muharrem iftarları yapabiliyor muydu? Bastırılan, yok sayılan, görmezden gelinen, inkar edilen ne varsa Kürtlükse, Alevilikse bu ortak değerlerin hepsine biz sahip çıktık ve paradigmayı değiştirdik” şeklinde konuştu.

  Muhalefetin Alevi meselesi üzerine sürekli konuştuğunu belirten Akdoğan, “Siz ne yaptınız arkadaş? Bu sorunu üreten zihniyet sizsiniz zaten sizin zihniyetiniz. Bu konuda 7 tane çalıştayı bu hükümet yaptı, Hacı Bektaş adını üniversiteye biz verdik. Din kültürü dersi kitaplarına yüz sayfayı biz ekledik. Alevilik kitaplarını, klasiklerini biz bastık. Madımak için özrü biz diledik, biz mi yaptık bu zulmü?” diye konuştu.

  “NİYE TAHAMMÜL EDEMİYORSUNUZ, HANİ SİZ DEMOKRATTINIZ?”
  Akdoğan, Dersin olaylarına da değinerek, “Dersim için özrü biz diledik, sizin zihniyetiniz yaptı bu zulmü biz özür diledik Türkiye için diledik. Madımak’ta bizim iktidarımız mı vardı? Şimdi aman bu işleri karıştırmayalım Dersim’i karıştırmayalım niye karıştırmayalım çünkü sizin adamlarınız yaptı, sizin zihniyetiniz yaptı, sizin kuyruğuna takıldığınız adamlar yaptı. Bu sorunla biz yüzleştik biz farkındalık oluşturduk, biz muhatap haline getirdik” dedi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim olayı nedeniyle özür dilemesi ile partide yaşanan krizi eleştiren Akdoğan, “İşte bir CHP’li çıktı özür diledi, adamcağızı bir katranlı tüye bulamadıkları kaldı, yerden yere vuruyorlar. Niye tahammül edemiyorsunuz, hani siz demokrattınız?” şeklinde konuştu.

  METİN BAŞAR
  İSTANBUL

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 6 gösterim
 • Toplam Seed: 51 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.627 gösterim
 • Viral Puan: 52,63