3.326 gösterim
47,51 viral puan

Deniz Baykal: Buharınızı boşuna harcamayın 2015 seçimlerine odaklanın!

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal partililere “Buharınızı boşuna harcamayın 2015 seçimlerine odaklanın” dedi. !
ihabotihabot 16.11.2014 saat 15:20
 1. Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal Aydın’da dün partisinin il örgütünü ziyaret edip partililere hitap etti. Konuşmasının büyük bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen Baykal, partililere “Buharınızı boşuna harcamayın 2015 seçimlerine odaklanın” dedi.

  Saat 11:00 sıralarında partisinin İl Örgütü’nü ziyaret ederek yeni göreve gelen Hikmet Saatçi ve ekibine ‘Hayırlı olsun’ dileğinde bulunan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ı, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ve partililer karşıladı.

  “HER AN ATAĞA KALKMAYA HAZIR OLUN”

  İl Başkanlığı ziyareti sırasında partililere her an atağa kalkacak şekilde hazırlıklı olmalarını isteyen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal konuşmasında “Her an atağa kalkabilecek durumda olmamız gerektiğini bilmemiz lazım. Türkiye’nin siyasetin ve sosyal demokrasinin şartları bizi CHP’lileri gerçekten her ihtimale her an en büyük mücadeleye verme görevi ile baş başa bırakabilir. Bu sorumluluk duygusu içinde olmamız gerekir. Aydın hep işaret fişeğidir. Geleceğe yönelik umut veren başarıları ilk gerçekleştirdiğimiz yerlerin başındadır. Çünkü önümüzde bir seçim var ve bu seçim çok önemli. Çünkü şu anda Türkiye’de çok büyük bir terslik var” dedi.

  “CUMHURBAŞKANI YENİ BİR REJİM ANLAYIŞINA GÖRE TÜRKİYE’Yİ YÖNETME ARZUSUNDADIR”

  Türkiye’de ciddi bir terslik yaşandığını ve Anayasal rejimin tehlikede olduğunu iddia eden CHP’nin eski Lideri Deniz Baykal “Anayasal rejimimiz fiilen Anayasamızın ön gördüğü hukuki, meşru çerçeveyi zorlayan bir durum ortaya koyuyor. Başkan olmak isteyen, Cumhurbaşkanı değil Anayasa’nın ötesinde rejimi değiştirerek bütün yetkileri üzerinde toplayarak Başkan olmak isteyen bir kişi olarak Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı olmuştur. Yeni bir rejim anlayışına göre Türkiye’yi yönetme arzusundadır. Umudu önümüzdeki seçimlerde, Anayasayı değiştirecek bir çoğunluğu elde ederek bu fiili durumu, bu emrivakiyi Anayasa değişmeden elde ettiği başkanlık modelini hukukileştirmek. Anayasayı değiştirerek Anayasayı ‘isim arkadan gelsin’ diyerek bu tabloya uydurmak peşindedir. Önümüzdeki seçimde bunun mümkün olup olmadığını göreceğiz. Bu mümkün olursa Türkiye’de çok köklü değişiklikler yaşanır. Türkiye’de artık Cumhuriyetin ilanından TBMM’nin açılışından 1920’den bu yana yaşamış olduğumuz milli egemenlik anlayışı milletin egemenliği anlayışı milletin en yüksek irade olma anlayışı çok ciddi şekilde sekteye uğrayacaktır. Şu sıra yargı bile artık siyasallaştı, siyasallaşmanın ötesinde kişiselleşti. Önümüzdeki dönemde Anayasayı değiştirme olanağını bu anlayışın bulamaması için bütün gücümüzle gayret göstereceğiz. Bu CHP’nin kendi kimliğine, kurucularına ve tarihe karşı bir görevidir” diye konuştu.

  “BUHARINIZI ENERJİNİZİ SEÇİME SAKLAYIN”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emellerine ulaşmaması için CHP’lilerin 2015 seçimlerine çok iyi hazırlanması gerektiğini ifade eden Baykal, konuşmasının devamında “Eğer başarılı olursak o muhteşem sarayın içinde yapayalnız devlete yön vermeyen, hükümete yön vermeyen bir başkan ve ihaleleri atamaları kendi başına yönlendiremeyen bir başkan ama yönlendirecekmiş gibi düşünerek oluşturduğu sistemin içinde tutsak haline gelmiş bir başkan tablosu ortaya çıkar. Devleti oraya çekecekti. Başbakanı, bakanları, müsteşarları, devletin bütün karar alma mihraklarını merkezlerini oraya toplayacaktı ve oradan ülkeye yönetecekti. Ona göre düzen tuttu o meşhur sarayı. Ama şu anda oraya ne Başbakan ne hükümet ne müsteşarlar ne devlet gelebiliyor. Orada yapayalnız. Umudu ne, umudu ‘Önümüzdeki seçimde Anayasayı değiştiririm anayasayı değiştirdikten sonra bütün devleti oraya çekerim’. Çekecek mi çekmeyecek mi. ‘Çekmeyecek.’ Kim alacak bunun kararını millet. Milletin bu kararına kim öncülük edecek, Cumhuriyet Halk Partisi. Buharınızı enerjinizi boşuna israf etmeyin” ifadelerine yer verdi.

  İBRAHİM KILINÇ
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 9 gösterim
 • Toplam Seed: 70 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.247 gösterim
 • Viral Puan: 47,51