3.273 gösterim
62,94 viral puan

Destici: 'Ak Saray'ın ismi tarihte kaçak olarak kalacak'!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı konutu olarak yaptırılan AK Saray'ın tarihteki isminin kaçak olarak kalacağını söyledi.!
ihabotihabot 15.11.2014 saat 17:15
  1. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Bursa'da Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulu'nda 'Çözüm süreci mi? Bölünme süreci mi? Ortadoğu ve Türkiye'deki son gelişmeler ve Türkiye gündemi' konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Program öncesi gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Destici, çözüm süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Destici, “Bu konuda gelinen son süreci değerlendirecek bir durum yok. Bir tarafta eli kanlı bir terör örgütü, nihai hedefi belli olan, çok net çizgileri olan ve nihai hedefinde önce demokratik özerkliği, daha sonrada tam bağımsızlığı hedefleyen bir PKK ve yan kolları var. Yani bunun dağdaki adı PKK, şehir yapılanmasından ki adı KCK, sınırın dışını çıkınca YPG, sınırın içinde yol kesenler YDGH, siyasi partisi HDP ama aslında bunların hepsi bir, yani bunların hepsi PKK eli kanlı terör örgütü. Hepsinin lideri, önderi, dolayısıyla da bunların hepsi bir. Özellikle 6-7 Ekim olaylarından sonra daha da üslup sertleşti. Son dönemde kamu düzeninin vazgeçilmez olduğunu söylüyor. Nasılsa son 3 ayda 63 kişi öldürülmüş hiçbirisinin faili ortada yok. Buna biz BBP olarak 'PKK'ya siyasi sözcülerine Türkiye'yi yöneten herkese aklınızı başınıza alın' diyoruz. Bu büyük Türk Milleti'nin, Türk milliyetçilerinin ayranı kabarırsa ortada ne Sırrı kalır, ne Önder kalır. Bu kadar pervasız, hadsizleşmelerine meydan okumalara fırsat verilmemesi gerekiyor" diye konuştu.
    Gazetecilerin Cumhurbaşkanı Konutu olarak yaptırılan AK Saray ile ilgili sorusuna da cevap veren Destici, “Kaçak saraydan bahsediyorsunuz. Buranın ismi tarihte kaçak saray olarak kalacak. Vicdanların konuşması, ses vermesi lazım. Bağımsız, özgürce, kimseden korkmadan eleştirebilmesi lazım. Basınımız susturulmuş. Büyük çoğunluğu ses çıkaramıyor. Üniversiteler susturulmuş, manevi önderler konuşamıyor. Baskı yapılıyor. Diyanet İşleri Başkanı konuşamıyor. Hiç kimse konuşamıyor. Birisi de çıkıp insaf demesi lazım. Bin odalı bu kadar debdebe, israf. Allah'tan korkun demesi lazım. Herkes normal göstermeye çalışıyor. Bence bu kabul edilebilir bir şey değil. Türkiye'nin böyle bir şeye ihtiyacı yoktur. Bir de mazeret veya izahı kabul edilebilir değil. Kendi tapulu malları değilmiş, milletin malıymış. Yok bir de üstüne tapulattırsaydın. Giderken de cebine koyup gitseydin. Millet bunu istemiyor. Milletin yüzde 70'i, 50 milyonu açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Kendin için 1 katrilyon 350 trilyona saray yapacağına, 10 tane fabrika kursaydın da bin işçi çalışsaydı, bu paraya Türkiye'deki maden ocaklarının tamamı revize edilebilirdi. Kömür ocaklarının tamamı güvenliği ve işçi sağlığını çok iyi hale getirilebilirdi. Ocaklar iyileştirilirken, 6 ay bir yıl 150 bin işçiye maaşları ödenebilirdi. Soruyorum öncelik bu mu? Gelirken lojmanları satacağız, makam araçlarını satacağız, azaltacağız, kiralık binaları boşaltacağız dediler. Şimdi tam tersi” şeklinde konuştu.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 2 gösterim

  • Toplam Viral: 6 gösterim
  • Toplam Seed: 52 gösterim
  • Toplam Direkt: 3.215 gösterim
  • Viral Puan: 62,94