2.514 gösterim
45,71 viral puan

Anadolu popun yeni sesi!

Anadolu Pop müzik türünün yeni temsilcisi Hacer Özil, “Ahta Vefa” adlı albümünün ikinci klipini de Gaziantep’teki tarihi mekanlarda çekerek, yeni bir ilke imza attı.!
ihabotihabot 15.11.2014 saat 17:00
 1. Anadolu Pop türünün yeni temsilcisi Hacer Özil, Eylül ayında piyasaya çıkan ikinci albümü “Ahde Vefa”yı kliplendirmeye devam ediyor. Albümün ikinci klibi, Göksel Kamçı’nın Anadolu pop türündeki düzenlemesiyle yenilenen “Gaziantep Yolunda” (Bahçalarda Mor Meni) adlı anonim türküye çekildi. Gaziantep Bey Mahallesi’nin masalsı atmosferi, Şirehan’ın tarihi dokusu ve Zeugma Müzesi’nde gerçekleşen çekimler iki günde tamamlandı. Eğitimini aldığı halk müziğiyle, efsane olmuş hikayeleri yeni nesile aktarma isteğinde olan Hacer Özil, Yusuf Koyuncu’nun yönetmenliğinde çekilen klipte, Ezo Gelin’in akrabası olan Halaf Işbilir’den dinlenen gerçek Ezo Gelin hikayesi anlatılıyor.

  Kliplerinde tarihi dokuları ön plana çıkaran Hacer Özil, “Müzik sadece eğlence amaçlı değil, sosyal, kültürel ve sanatsal öğelerinde tanıtımında olduğu gibi gelenek ve göreneklerin gelecek nesillere aktarılmasında da önemli bir unsurdur” dedi.

  Kliplerinde Anadolu öğelerini ön planda tuttuğunu ve müziğin sadece eğlence amaçlı değil aynı zamanda sosyal ve kültürel bir unsur olarak değerlendirdiğini ifade eden Hacer, “Önümüzdeki günlerde albümümde yer alan iki parça için klip çekimlerine başlayacağım. Elbette müzik benim için sadece eğlence amaçlı değil, aynı zamanda sosyal, kültürel ve tarihi olayların gelenekten geleceğe taşınmasında önemli bir unsurdur. Her iki klipimizde de Anadolu kültürünün zengin öğelerini görsel şov olarak müzik severlerin beğenisine sunduk” diye konuştu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 55 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.454 gösterim
 • Viral Puan: 45,71