4.102 gösterim
25,32 viral puan

Aleviler'den CHP'nin 'Herkes için inanç özgürlüğü' raporuna destek!

CHP’nin, Alevilerin taleplerine yönelik görüş ve önerileri içeren 10 maddelik 'Herkes İçin İnanç Özgürlüğü' raporunu açıklamasına ilk destek Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaşayan Tahtacı Alevileri'nden geldi.!
ihabotihabot 09.11.2014 saat 15:28
 1. 11 Kasım Salı günü TBMM’de gerçekleştirilecek CHP Grup Toplantısı'na katılarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yörelerinden getirecekleri çiçekleri vererek, Aşure ikram edecek olan Tahtacı Alevileri, hem Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet'e olan bağlılıklarını dile getirecekler hem de CHP’ye İnanç Özgürlüğü girişiminden dolayı teşekkür edecekler.

  Türkiye’nin dört bir tarafından 10 Kasım Pazartesi akşamı otobüslerle Ankara’ya gitmek üzere yola çıkacak olan yüzlerce Tahtacı Alevi, Atatürk’e ve Cumhuriyete bağlılık için hem Anıtkabir’e hem de TBMM’de CHP Grubuna akın edecekler. CHP TBMM Grubunu yörelerinden getirdikleri çiçeklerle barışın ve kardeşliğin renklerine boyayacak Tahtacı Alevileri bu ziyarete özenle hazırlanıyor. Tahtacı Alevileri Kültür Eğitim Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi tarafından organize edilen ziyarete Tahtacı kadınlar deyre, entere ve üç etek giysilerini, erkeklerde kravatlı koyu renk takım elbiselerini giyerek katılacaklar. İçtenliği ve samimiyeti ifade etmesi için ziyarette sunulacak çiçekler Tahtacıların kendi bahçelerinde yetiştirdiği çiçekler, ikram edilecek Aşureler de barış ve kardeşlik için olacak.

  Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Tahtacı Alevileri Kültür Eğitim Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Yolcu Bilginç, ''Bu ziyaretimizi Ulu Önderimiz, kurtarıcımız, tam bağımsız Türkiye’mizin mimarı, Yüce Atatürk’e ve O’nun kurduğu Cumhuriyete bağlılığımızı ifade etmek ve de 'Herkes İçin İnanç Özgürlüğü’ çalışmasından dolayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmek için gerçekleştiriyoruz'' dedi.
  Genel Başkan Yolcu Bilginç açıklamasının devamında şu görüşleri dile getirdi:

  ''Şanlı Kurtuluş Destanımızın yazılmasında da ve Cumhuriyetinin kuruluşunda da Tahtacı dedelerimiz vardı. Bugün korunmasında ve yüceltilmesinde de Tahtacılar olarak bizler varız. Tahtacılar Alevileri olarak, Atamızı aramızdan ayrılışının 76. Yılında şükran ve minnetle anmak ve ona olan sevgimizi, saygımızı, bağlılığımızı ve yolundan ayrılmayacağımızı bu ziyarette bir kez daha tüm dünyaya haykıracağız''

  İZMİR

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 11 gösterim
 • Toplam Seed: 162 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.929 gösterim
 • Viral Puan: 25,32