3.547 gösterim
40,31 viral puan

Genelkurmay Başkanı Özel'den '10 Kasım' mesajı!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.!
ihabotihabot 09.11.2014 saat 12:52
 1. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, "Evrensel bir dünya görüşünün mimarı olan Atatürk'ü anlamak, O'nun fikir ve düşüncelerini, ilke ve devrimlerini, gelecek tasavvurunu bilimsel bir bakış açısıyla doğru biçimde kavrayıp tatbik etmek ve gelecek nesillere aktarmakla mümkün olacaktır" dedi.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,"Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları, Bugün, 10 Kasım 1938 günü, varlığını uğruna adadığı milletine veda ederek sonsuzluğa yürüyen Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 76'ncı yıl dönümü vesilesiyle saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz" ifadesini kullandı.
  "Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Türk milletinin "Ulusal Mücadele ve Çağdaşlaşma Lideri" olarak kalmamış, tüm dünyaya örnek olan engin düşünceleriyle çağdaş bir uyanışın öncüsü ve evrensel bir hareketin de kaynağı olmuştur" diyen Orgeneral Özel, şunları kaydetti:
  "Doğumunun 100'üncü yılı, Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından 152 ülkenin oy birliği ile "1981 Atatürk Yılı" ilan edilen Yüce Önder Atatürk'ün, neden "Çağa Damgasını Vuran Önder" olarak nitelendirildiği, yayımlanan bildirgede; "Atatürk kimdir? Atatürk, uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir inkılâpçı, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din ırk ayrımı gözetmeyen, eşsiz devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu." ifadeleriyle açıklanmaktadır.
  "En büyük eserim" diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları olarak, tüm insanlığın üzerinde uzlaştığı bu büyük şahsiyeti, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde, her zamankinden daha fazla anlamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum."
  Orgeneral Özel, evrensel bir dünya görüşünün mimarı olan Atatürk'ü anlamanın, O'nun fikir ve düşüncelerini, ilke ve devrimlerini, gelecek tasavvurunu bilimsel bir bakış açısıyla doğru biçimde kavrayıp tatbik etmek ve gelecek nesillere aktarmakla mümkün olacağını vurgulayarak şöyle devam etti:
  "Atatürk, hayata geçirdiği devrimlerle Türk insanını çağdaş dünyanın kavram ve değerleriyle buluşturduğu gibi, aziz milletimizin gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesi ve çağdaşlaşma atılımı ile başka milletlere örnek olmasını da sağlamıştır. O; devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma bilincine erişmiş, bağnazlıktan ve dogmalardan uzak, akılcı ve yaratıcı düşünen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen, özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş bir toplum yaratmaya çalışmıştır.
  Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak, tarihin sayfalarına altın harflerle yazılmış bir kahramanlık ve kurtuluş destanının en büyük kahramanı, askerlikle devlet adamlığını zirvede temsil eden bir dâhi, milletinin yürüdüğü muasır medeniyet yolundaki ölümsüz rehberi, fikir ve düşünceleri ile tüm insanlığın saygısını kazanmış bir lider olan Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü kalbimizde yaşatmaya devam edeceğiz.

  Büyük Önder Atatürk, Yüce milletimizin emrinde, onun güven ve gurur kaynağı olmaya devam edeceğimize manevi huzurunuzda söz veriyor, aziz hatıranız önünde sevgi saygı, minnet ve şükran duygularıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 16 gösterim
 • Toplam Seed: 88 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.443 gösterim
 • Viral Puan: 40,31