2.718 gösterim
77,66 viral puan

Bakan Eker’e sorunlarını anlattılar!

Türkiye’deki yaş meyve sebze ihracatçıları birliklerinin başkanları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile bir araya gelerek, ihracatta yaşanan sıkıntıları ve çözüm önerilerini ele aldılar. !
ihabotihabot 07.11.2014 saat 12:49
  1. Ankara’da Bakanlıkta gerçekleşen toplantıya, Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Yaş Meyve Sebze Sektör Kurulu Başkanı Ali Kavak ile Ege Batı Akdeniz, İstanbul, Doğu Karadeniz ve Uludağ olmak üzere Türkiye genelindeki yaş meyve sebze ihracatçı birliklerinin yönetim kurulu başkanları katıldı. Yaş meyve sebze ihracatında yaşanan sıkıntıları yüz yüze görüşmek ve çözüm önerilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere Bakan Eker başkanlığında düzenlenen toplantıda, yaş meyve sebze sektörünün sorunları masaya yatırıldı.

    Toplantı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Başkan Ali Kavak, “İhracatımızda önemi göz ardı edilemeyecek bir paya sahip olan yaş meyve sebze ve özellikle narenciye sektörünün yarattığı istihdam ile birlikte ülke ekonomisine sağladığı faydaları çok büyüktür. Sektörün içinde bulunduğu aşırı rekabetçi uluslararası ortam göz önüne alınarak, yaş meyve sebze ve narenciye sektöründeki ihracatçı firmalarımızın diğer rakip ülkelerle rekabet edebilmeleri, mevcut pazarlarını koruyup her geçen gün yeni pazarlara girebilmeleri ve bu doğrultuda ülke ekonomisine fayda sağlayabilmeleri büyük önem arz etmektedir. Bu çerçevede gerçekleştirilen toplantı çok olumlu geçti” dedi.

    Kavak, toplantı sonunda tüm yaş meyve sebze ihracatçı birlikleri yönetim kurulu başkanlarının, Bakan Eker’e ihracatçılar ile içinde olduğu sıkı işbirliği ve dayanışma için minnettarlıklarını ilettiklerini kaydetti.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 5 gösterim
  • Toplam Seed: 35 gösterim
  • Toplam Direkt: 2.678 gösterim
  • Viral Puan: 77,66