2.647 gösterim
88,23 viral puan

Malatya’da, İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği kuruldu!

Malatya’da, İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği, (İHACDER) kuruldu. !
ihabotihabot 07.11.2014 saat 10:03
 1. İHACDER Başkanı Kemal Turgut yaptığı açıklamada “Amacımız öncelikle Malatya’da faaliyet gösteren İnternet Haber siteleri ile kurumsal ya da kişisel olarak yayın yapan internet medyasını bir çatı altında toplamak, bu alanda çalışan gazetecileri bilgilendirmek ve internet gazeteciliğini mesleki bir uzmanlık dalı haline getirmek" dedi.

  Derneğin bu kapsamda planladığı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Turgut “İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği (İHACDER) olarak, internet medyası yayıncılığının profesyonel standartlarını geliştirmek bu alanda Dünyada ve Türkiye’de ilerleyen teknolojiyi takip ederek üyelerimizin en hızlı ve verimli şekilde faydalanmasını sağlamak. Aynı zamanda internet medyası çalışanlarının basın mensubu kapsamında değerlendirilmesi için bu alanda çalışma yapan kurumlarla gerekli yasa ve yönetmeliklerin yürürlüğe girmesi yönünde yürütülen çalışmalara katkı sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır” diye konuştu.

  Diğer yandan, Turgut, internet haberciliği konusunda çalışmalarda bulunan kişi veya kuruluşları İHACDER dernek mevzuatının ön gördüğü koşulları taşıyan yayıncıları üye olmaya davet etti. Derneğin önümüzdeki günlerde başta Malatya olmak üzere farklı illerde şube ve temsilcilikler açma çalışmalarına hız verdiği iletildi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 17 gösterim
 • Toplam Seed: 30 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.600 gösterim
 • Viral Puan: 88,23