3.700 gösterim
25,00 viral puan

Cezaevindeki felçli genç hastaneye sevk edildi!

İzmir’de yüzde 96 engelli raporu bulunan ve boynundan aşağısı felç olarak cezaevine konulan 31 yaşındaki Turgut Bekar, Foça Cezaevi’nden Menemen Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. !
ihabotihabot 06.11.2014 saat 18:37
 1. İzmir’de geçirdiği trafik kazası sonrasında boynundan aşağısı felç olan ve yüzde 96 engelli raporu bulunan 31 yaşındaki Turgut Bekar, kazadan önce karıştığı bir kavga nedeniyle aldığı 1.5 yıllık ceza yüzünden cezaevine konuldu. Olaydan sonra elleri ve bacakları tutmayan Turgut Bekar’ın acılı annesi Neziha Bekar, İHA aracılığıyla gözyaşları içinde yetkililerden yardım istedi. Acılı annenin feryadına kayıtsız kalınmadı. Bekar cezaevi koşullarında kalmasının uygun olmaması sebebiyle Menemen Devlet Hastanesi’ne yatış sevki yapıldı. Turgut Bekar 10 Kasım Pazartesi günü ev iznine çıkacak. Ardından yasal sürenin dolması ile birlikte tahliyesini alacak.

  “ADLİ TIP RAPORU’NU BEKLİYORUZ”
  Turgut Bekar’ın avukatı cezaevi müdürü ve savcısının da elinden gelen her şeyi yaptığını aktararak şunları söyledi: “Turgut’un cezaevi koşullarında kalmasının uygun olmaması ve tedavisinin devam etmesi için hastaneye yataklı sevki yapıldı. Şu anda sadece adli tıp kurumundan rapor bekliyoruz. Adli Tıp Kurumu daha ölümcül olaylarla ilgili çalışmalardan dolayı konunun geciktiğini iletti. Burada tek olumsuz olan yasadır. Ceza İnfaz Kanunun 17 maddesine göre devlet hastanesinin tam teşekküllü raporu kabul edilmiyor. Üstüne bir de Adli tıp Kurumu’ndan rapor isteniyor. Biz şu anda Turgut’un tahliyesi için Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek olan raporu bekliyoruz.”

  MİHRAP DÜZÖZ -SİNAN YENİÇERİ
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 9 gösterim
 • Toplam Seed: 148 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.543 gösterim
 • Viral Puan: 25,00